close
تبلیغات در اینترنت
mek در سر تیتر روزنامه ها
mek در سر تیتر روزنامه ها
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
منبع الهام بخش براي فيلمنامه نويسان سرگردان 2 1333 firisheh91
مکان های گردشگری ترکیه و ارمنستان 1 954 firisheh91
ضعف شخصیت پردازی در سینمای ایران 0 937 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ 2 1135 manager
چطور داستان خود را با سه سوال درباره شخصيت اصلي، بهتر نماييم؟ 0 885 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ (قسمت دوم) 0 1162 lida
چگونه موضوع فیلم کوتاه را انتخاب کنیم؟؟؟ 3 999 lida
be khone bahaleeeeeeeeeeeeeeeee 1 667 nui_43
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 1 441 nui_43
نرم‌افزارهای تدوین فیلم 4 905 alirezatorkaman
کتاب های کاردانی به کارشناسی معماری 0 472 tmoeini
رنگ زبان نشان دهنده چیست؟ 1 566 tmoeini
نویسندگی چیست؟ نویسنده کیست؟ 1 675 nui_43
تئاتر چیست؟ (قسمت دوم) 9 2206 manager
راهکارهای خروج از التهاب بازار ارز 0 365 alirezatorkaman
راهکارهای خروج از عدم تعادل بازار ارز 0 356 alirezatorkaman
ترفندهای دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن اتاق نشیمن 0 511 alirezatorkaman
ترفند مجسمه سازیییییییییییییییییییییییییییییییی 0 493 alirezatorkaman
بنر سایت 1 380 lida
مقدمه ای بر هنر نویسندگی 2 642 lady_taraneh

منابع قدرت : اقتدارگریزی یا آنارشیسم

بنام خالق بی همتا

منابع قدرت : اقتدارگریزی یا آنارشیسم

   در زبان سیاسی به معنای نظامی اجتماعی و سیاسی بدون دولت، یا به طور کلی جامعه‌ای فاقد هرگونه ساختار طبقاتییا حکومتیاست. آنارشیسم برخلاف باور عمومی، خواهان «هرج و مرج» و جامعهٔ «بدون نظم» نیست، بلکه همکاری داوطلبانهرا درست می‌داند که بهترین شکل آن ایجاد گروه‌های خودمختار است. طبق این عقیده، نظام اقتصادی نیز در جامعه‌ای آزاد و بدون اجبار ِ یک قدرت سازمان‌یافته بهتر خواهد شد و گروه‌های داوطلب می‌توانند بهتر از دولت‌های کنونی از پس وظایف آن برآیند. آنارشیست‌ها به طور کلی با حاکمیت هرگونه دولتمخالفند و دموکراسیرا نیز استبداد اکثریتمی‌دانند که معایبش کمتر از استبداد سلطنتیاست.

 

آنارشیسم


ادامه مطلب
منابع قدرت : حاکمیت دینی

بنام خدا

منابع قدرت : حاکمیت دینی

 

حاکمیت دینی

به انگلیسی: Theocracyبه نوع خاصی از حکومتگفته می‌شود که در آن اصالت به قوانین دینیو فرد روحانی داده شده‌است، و نوعی حکومت است که در آنخدا مبنای سیاسی یک مملکت است و مملکت توسط نمایندگان مدعی خدا در رأس امور اداره می‌گردد. طرفداران این نوع از حکومت از آن با عناوینی چوننظام دین‌سالار و یادین‌سالار ییاد می‌کنند.

بدین ترتیب مذهب غالب اصلی‌ترین تعیین‌کنندهٔ خط و مشی اداره جامعه در نظام دین‌سالار است. دین‌سالاری در تاریخ اسلامنیز به کرات ظاهر گردیده است. امروزه، از میان ۱۹۲ عضو سازمان ملل متحد، ایراناز معدود کشورهایی است که بنا و اساس آن بر مبنای دین‌سالاری است.

 

حاکمیت دینی


ادامه مطلب
منابع قدرت : جمهوری

بنام خدا

منابع قدرت : جمهوری

جُمهوری نوعی حکومت است که در آن مسئولین حکومتی موروثی انتخاب نشوند، ریاست کشور با رای مستقیم یا غیر مستقیم مردم برگزیده شده و دوران تصدی او محدود باشد.

تاکید اصلی مفهوم جمهوری بر عدم وجود منسبی دائمی برای شخص اول مملکت است. جمهوری از نظر مفهوم واژه بیش‌تر درجاتی از مردم‌سالاریرا نیز در بر دارد. اما، در عین حال، بسیاری از دیکتاتوری‌های غیر سلطنتی نیز ممکن است به این نام نامیده شوند و در این وجه، حکومت جمهوری تنها به معنای حکومت غیر سلطنتیاست.

 

جمهوری


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 308
امتیاز : نتیجه : 2 امتیاز توسط 2 نفر مجموع امتیاز : 2

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , منابع قدرت , مفاهیم سیاسی , جمهوری , جمهوری اسلامی , نظام مقدس جمهوری اسلامی , انواع جمهوری , جمهوری چیست , جمهوری یعنی چه , حکومت جمهوری ,
منابع قدرت : اقتدار گرایی و وجوه آن

بنام خالق هستی بخش

منابع قدرت : اقتدار گرایی و وجوه آن

 

اقتدارگرایی به گونه‌ای از نهادها , سازمان‌های اجتماعی گفته می‌شود که فرمانبرداری از اقتدارو ادارات کارگزار آن ویژگی ممتازش به شمار می‌رود. این مفهوم معمولا مخالف فردگراییو دموکراسیاست. در علم سیاست دولت اقتدارگرا دولتی است که در آن اقتدار سیاسی در گروه کوچکی از سیاست‌مداران متمرکز شده است. این مفهوم اغلب در مقابل فردگرایی، دموکراسیو آزادی‌خواهیقرار می‌گیرد


ادامه مطلب
منابع قدرت : اشراف سالاری و صور آن

بنام او

منابع قدرت : اشراف سالاری و صور آن

 

 اشراف‌سالاری یا اولیگارشی به انگلیسی: oligarchyیا حکومتگروه اندککلمه‌ای است که اشاره‌های تحقیرآمیزی دارد؛ معنی آن نه تنها حکومت یک گروه کوچک، بلکه حکومت گروه کوچکی است که در برابر توده‌ی مردم مسئولنیست، فاسداست، یا از جهات دیگر مورد نفرتهمگان است.اشراف‌سالاری ممکن است به حاکمیت عده ای اندک نه تنها در زمینه ی حکومت کشور، بلکه به حکومت عده ای هم مسلک یا گروهکوچک در هر مجمع خواه کلیسا، اتحادیۀ کارگری، یا هر مجمع دیگر اشاره داشته باشد. در مفهومسیاسی، این اصطلاح از زمان افلاطون با مونارشی حکومت شاه و دموکراسیحکومت توده ی مردم فرق نمایان داشته است. اما اشراف‌سالاری در نظر افلاطون شکل منحط حکومت، یعنی صورت فاسده شدۀ آریستوکراسیحکومت نخبگان است، همانگونه که جباریت صورت فاسد شده ی سلطنت و حکومت توده ی بلواگر صورت فاسد شده ی دموکراسی است.

افلاطون

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 315
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , منابع قدرت , اشراف سالاری و صور آن , اشراف سالاری , انتقادها از مفهوم اشراف‌سالاری , مفهوم اشراف‌سالاری , oligarchy , اشراف‌سالاری مالی , نخبه‌ سالاری , آریستوکراسی , آریستوکراسی چیست , Aristocracy , خونتا , junta , زر سالاری , The golden rule ,
منابع قدرت : پادشاهی و انواع آن

بنام خالق یکتا

منابع قدرت : پادشاهی و انواع آن

 

پادشاهی یا سلطنت

به انگلیسی: Monarchy‏ شکلی‌است از نظام حکومتیکه در آن فردی به عنوان رئیس کشوربه نام پادشاهیا ملکهدارد. این عنوان معنای خاص نمادی دارد. هگل ایران‌زمین را نخستین دولت شاهنشاهیمی‌نامد.

مشروعیتپادشاه با توجه به معنای خاص دینی و نمادی مقامش ممکن است منزلت «پدر» ملت را به او بدهد.

پادشاهی


ادامه مطلب
منابع قدرت : دموکراسی

بنام خالق یکتا

منابع قدرت : دموکراسی

 

دموکراسی

 به انگلیسی: Democracy‏ یک روش حکومتی است برای مدیریت کم خطا بر مردم حق مدارکه در آن مردم، نه فرد یا گروهی خاص، حکومت می‌کنندگونه‌های مختلف دموکراسی وجود دارد و در جامعه بین‌الملل نیز شاهد چند گانگی دموکراسی هستیممیان انواع گوناگون دموکراسی، تفاوت‌های بنیادین وجود دارد. بعضی از آنها نمایندگی و قدرت بیشتری در اختیار شهروندان می‌گذارند.

در هر صورت اگر در یک دموکراسی، قانونگذاریِ دقیق برای جلوگیری از توزیعِ نامتوازنِ قدرتِ سیاسی صورت نگیرد (برای مثال تفکیک قوا)، یک شاخهٔ نظام حاکم ممکن است بتواند قدرت و امکانات زیادی را در اختیار گرفته، به آن نظام دموکراتیک لطمه بزند. از «حکومت اکثریت» به عنوان خاصیت اصلی و متمایزکنندهٔ دموکراسی نام می‌برند.

 دموکراسی


ادامه مطلب
نظام های سیاسی و حکومتی

بنام خالق هستی بخش

نظام های سیاسی و حکومتی

این پست رو حتما بخونید ، بمب اطلاعات و معلومات

کشورگان یا کنفدراسیون

اتحادیه‌ای مرکب از چند ایالت خودمختار یا کشور است که با حفظ حاکمیت خود برای نیل به اهداف مشترک، امور سیاست خارجی و دفاعی را در یکی از ایالت‌ها یا کشورها متمرکز می‌کنند.

کنفدراسیون بر خلاف فدراسیون، دارای یک قدرت مرکزی نیست که بر شهروندان همه دولتهای متحد فرمانروا باشد، دولتهای عضو، در سیاست داخلی و خارجی خود آزادند.

ایالات متحد آمریکاپیش از آنکه به صورت فدراسیوندرآید از ۱۷۷۸ تا ۱۷۸۷ کنفدراسیون بود، آلماناز ۱۸۱۵ تا ۱۸۶۶ و هلنداز ۱۵۸۰ تا ۱۷۹۵ به صورت کنفدراسیون بودند. کشورهای عضو کنفدراسیون در روابط بین‌المللی به صورت کشورهای جداگانه و با سیاست خود حرکت می‌کنند اما جنگ را میان خود ناروا می‌دانند و آن را جایز نمی‌شمارند

 

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 371
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , نظام های سیاسی و حکومتی , شیوه های حکومتی , کشورگان , کنفدراسیون , فدرالیسم , فدرالیسم چیست , فرادستی , حکومت فرادستی , انواع حکومت ها , hegemony , حکومت متمرکز , حکومت متمرکز یعنی چه , امپراطوری , فروپاشی امپراتوری‌ها , جهان بدون امپراتوری ,
مفاهیم سیاسی : جهانی شدن

بنام خالق یکتا

مفاهیم سیاسی : جهانی شدن

Globalization

واژه جهانی شدن در سال‌های اخیر یکی از پرکاربردترین واژه‌های عرصه سیاستگذاری اقتصادی،فرهنگی و سیاسی داخلی و بین المللی کشورها و نیز موضوع بحث‌های آکادمیک و ژورنالیستی بوده است.

برغم کاربرد گسترده ای که واژه جهانی شدن (Globalization)در بیش از یک دهه گذشته پیدا کرده،هنوز معنا و مفهوم آن همچنان مناقشه آمیز است و بسته به اینکه از چه زاویه و با چه نگرشی به آن نگریسته شود معنا و مفهوم متفاوت پیدا خواهد کرد که ظهور واژه های مختلفی همچون "جهانی شدن"،"جهانی سازی"،"جهانگرایی"،"غربی شدن" و "آمریکایی" شدن در بسیاری از جوامع از جمله ایران بیانگر این امر می باشد.


جهانی شدن


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 241
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 4

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , جهانی شدن , جهانی شدن چیست , جهانی شدن یعنی چه , جهانگرایی , جهانگرایی چیست , جهانگرایی یعنی چه , جهانی سازی , جهانی سازی چیست , جهانی سازی یعنی چه , سیاست های بازار آزاد , Globalization ,
مفاهیم سیاسی : سیاست فرهنگی

بنام کعبه ی خوبان سرو امید بشر یزدان

مفاهیم سیاسی : سیاست فرهنگی

Cultural Policy

سیاست‌ فرهنگی‌ چیست‌؟ واژه‌ "سیاست‌ فرهنگی"‌ به‌ طور عام‌ بر ارزش ها و اصولی‌ که‌موجودات‌ اجتماعی‌ را در مسائل‌ فرهنگی‌ هدایت‌ و راهنمایی‌ می‌کند، اطلاق‌ می‌شود.

یک‌ اظهار نظر سیاسی‌ ممکن‌ است‌ به‌ طورساده‌ یک‌ گزاره‌ شخصی‌ همچون‌ من‌" قصد دارم‌ از زبان‌خشونت‌آمیز در نوشته‌هایم‌ بپرهیزم"‌ باشد. اما به‌ طور، معمول‌ سیاست ها پیچیده‌تر هستند و حاصل‌ جمع‌ ارزش ها ومعیارهای‌ تصمیم‌گیری‌ یک‌ سازمان‌ می‌باشد.

سیاست های‌ فرهنگی‌ هر چند اغلب توسط دولت ها و از پای‌ تخته‌سیاه‌های‌ مدارس‌ تا درون‌ ساختمان های‌ مجالس‌ قانونگذاری‌ وقوه‌ مجریه‌ تعیین‌ می‌شود اما تعداد بسیار زیادی‌ ازموسسه‌های‌ دیگر در بخش‌ خصوصی‌ همچون‌ شرکت ها و سازمان های‌اجتماعی‌ نیز در این‌ امر دخیل‌ هستند . سیاست های‌ فرهنگی‌اصول‌ راهنما برای‌ کسانی‌ که‌ تصمیمات‌ و اقدامات‌ آنها برزندگی‌ فرهنگی‌ تاثیرگذاراست،‌ فراهم‌ می‌کند.

سیاست فرهنگی


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 246
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , سیاست فرهنگی , سیاست فرهنگی چیست , سیاست فرهنگی یعنی چه , سیاست چیست , محمد کرمی , نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران , اظهار نظر سیاسی‌ , نظام سیاسی , نظام های سیاسی , سیاست‌های‌ نوسازی , فرهنگ , فرهنگ سیاسی ,
مفاهیم سیاسی : قدرت سیاسی

بنام خالق خوش گهر

مفاهیم سیاسی : قدرت سیاسی

Political power

مفهوم قدرت سیاسی از مهم‌ترین مفاهیم سیاسی است، به طوری که از آن به عنوان جوهر سیاست یاد می‌شود.

قدرت(power) به مفهوم «توانایی تحمیل اراده یک فرد بر دیگران، حتی برخلاف میل آنها» اساساً یک مفهوم جامعه شناختی است که هم شامل قدرت فیزیکی و هم شامل قدرت سیاسی می شود و در یک وضعیت اجتماعی بروز می کند.

قدرت سیاسی (political power)آن نوع از قدرتی است که یک فرد یا گروه در درون جامعه برای تأثیرگذاری و کنترل زندگی سایر افراد و گروهها دارا هستند.در عرصه سیاسی راههای گوناگونی برای بدست آوردن این نوع از قدرت وجود دارد.

قدرت سیاسیادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 328
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , قدرت , قدرت سیاسی , قدرت سیاسی چیست , قدرت سیاسی یعنی چه , معنی قدرت سیاسی چیست , قدرت سیاسی چیست؟ , قدرت در سیاست , قدرت و سیاست , محمد کرمی , Political power ,
مفاهیم سیاسی : دیپلماسی

بنام خدا

مفاهیم سیاسی : دیپلماسی

واژه دیپلماسی به معنی هدایت روابط بین افراد، گروه‌ها و ملت‌ها از جمله واژه‌های سیاسی مورد استفاده در عرصه مناسبات بین‌المللی است

دیپلماسی (Diplomacy) در کاربرد رسمی خود عمدتاً به دیپلماسی بین‌المللی که هدایت روابط بین المللی از طریق دیدار و گفت وگوهای دیپلمات های رسمی است اشاره دارد.

در گذشته دیپلماسی بین کشورها بیشتر به موضوعاتی همچون روابط شخصی و خانوادگی پادشاهان دو کشور با یکدیگر یا مسئله جنگ و صلح مربوط می شد، اما در شرایط کنونی جهان علاوه بر آنها موضوعاتی همچون روابط تجاری، مناسبات فرهنگی و علمی نیز در محور مباحثات دیپلماتیک بین کشورهای مختلف با یکدیگر و بین آنها با سازمانهای بین المللی قرار گرفته است.

سیاست

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 249
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاست , مفاهیم سیاسی : دیپلماسی , دیپلماسی , Diplomacy , دیپلماسی چیست , دیپلماسی یعنی چه , معنی دیپلماسی چیست , محمد کرمی ,
مفاهیم سیاسی : استراتژی

بنام خالق هستی بخش

مفاهیم سیاسی : استراتژی

واژه «استراتژی» (Strategy) که اکنون در زبان فارسی از آن به «راهبرد» تعبیر می شود مفهومی است که از عرصه نظامی نشأت گرفته و بعداً در سایر عرصه ها از جمله اقتصاد، تجارت و به ویژه عرصه سیاست و مملکت داری از کاربرد زیادی برخوردار شده است.

ریشه واژه «استراتژی» واژه یونانی «استراتژیا» (Strategia) به معنای «فرماندهی و رهبری» است. اکنون معنای ساده استراتژی عبارت است از یک طرح عملیاتی به منظور هماهنگی و سازماندهی اقدامات برای دستیابی به هدف.

در عرصه نظامی استراتژی عموماً به نقل و انتقال نیروها در پشت جبهه جنگ و در جبهه قبل از درگیر شدن با دشمن است. وقتی که نیروهای نظامی در جبهه با نیروهای دشمن درگیر می شوند این دیگر تاکتیک است و نه استراتژی. در دوران گذشته به ویژه در عصر جنگ های ناپلئونی تمایز آشکاری بین استراتژی و تاکتیک وجود داشت و استراتژی به آنچه در پشت جبهه می گذشت مربوط و تاکتیک به هدایت جنگ در عرصه نبرد.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 148
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , استراتژی , استراتژی چیست , استراتژی یعنی چه , محمد کرمی , الفبای سیاست , جهان سیاست , Strategia , grand strategy , مفهوم استراتژی , کارل فون کلازوتیز , تاکتیک , رموز موفقیت ,
مفاهیم سیاسی : پارلمان معلق

بنام خالق یکتا

مفاهیم سیاسی : پارلمان معلق

پارلمان معلق (hung parliament) در فرهنگ سیاسی پارلمانی بریتانیا رایج است

پارلمان معلق به وضعیتی اطلاق می‌شود که در آن هیچیک از احزاب نتوانند اکثریت کرسی‌های مجلس عوام بریتانیا را در اختیار گیرند. به این حالت؛ که در آن دولت نمی‌تواند بدون حمایت آرای سایر احزاب؛ قانون تصویب کند؛ پارلمان معلق گفته می‌شود. برای کسب اکثریت، 326 کرسی از 650 کرسی مجلس عوام لازم است (نیم به علاو یک).

What is a hung parliament?  By: Younes Shokrkhah


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 128
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , پارلمان معلق , پارلمان معلق چیست , پارلمان معلق یعنی چه , محمد کرمی , پارلمان معلق چیست؟ , معنی پارلمان معلق چیست , معنی پارلمان معلق چیست؟ , hung parliament , نخست وزیر , خانواده سلطنتی , Policy ,
مفاهیم سیاسی : همه پرسی

بنام خالق هستی بخش

مفاهیم سیاسی : همه پرسی

یکی از واژه‌ها و در واقع یکی از سازو کارهای مورد استفاده در عرصه سیاست، "رفراندم" یا "همه پرسی" است.

همه پرسی رجوع به آرای عمومی مردم و کسب نظر آنها درباره لزوم یا عدم لزوم و همچنین شکل و محتوای قاعده ای از قوانین عادی یا اساسی یا مسئله ای از مسائل مهم جامعه است. همه پرسی درواقع شیوه ای برای اعمال مستقیم حق حاکمیت مردم توسط خود آنها در نظام های سیاسی مردم سالار است.

با پیچیده شدن ابعاد زندگی اجتماعی مردم جوامع به جای آن که خود مستقیماً با جمع شدن در میدان شهر به اداره امور بپردازند، نمایندگانی را برای مدت معین برای این کار برگزیدند و در واقع آنها اختیار اعمال حق حاکمیت بر سرنوشت خویش را به آن نمایندگان واگذار کردند.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 163
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , همه پرسی , همه پرسی چیست , همه پرسی یعنی چه , رفراندم , رفراندم چیست , رفراندم یعنی چه , Referendum , محمد کرمی , الفبای سیاست ,
مفاهیم سیاسی : استیضاح

بنام خالق یکتا

مفاهیم سیاسی : استیضاح

Interpellation

استیضاح یکی از ساز وکارهای سیاسی مورد استفاده در سیاست داخلی کشورها و به طور مشخص عرصه مناسبات دو قوه مقننه و مجریه است.

استیضاح از نظر لغوی به معنای درخواست توضیح است اما در اصطلاح سیاسی به معنای پرسش رسمی نمایندگان مجلس از رئیس جمهور، هیأت وزیران و یا یک وزیر است که پس از ارائه توضیحات آنها باید برای ادامه کارشان مجلس مجددا رأی اعتماد بگیرد. البته طرح استیضاح به خودی خود به مفهوم عزل مقام مورد استیضاح نمی باشد بلکه اولین گام در این مسیر تلقی می شود و چنانچه در رأی گیری پس از توضیحات وی، به او رأی عدم اعتماد داده شود آن مقام برکنار می شود.


استیضاح


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 163
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , محمد کرمی , استیضاح , استیضاح چیست , استیضاح یعنی چه , معنی استیضاح چیست , ساز وکارهای سیاسی , قوه مقننه , نظام سیاسی انگلیس , نظام های سیاسی پارلمانی , نظام های سیاسی ریاستی , Interpellation ,
مفاهیم سیاسی : حق وتو

بنام خالق هستی بخش

مفاهیم سیاسی : حق وتو

واژه "وتو" از نظر لغوی به معنای خودداری از تصویب امری می باشد.

این واژه از ریشه لاتین به معنی "من مخالفت می کنم" گرفته شده و در عرصه سیاست اعم از داخلی و خارجی از کاربرد زیادی برخوردار شده است.

 از آنجا که وتو کنندگان اعم از داخلی یا بین المللی بر مبنای مقررات مصوب از این اختیار برخوردار شده اند معمولاً از آن به عنوان "حق وتو" یاد می شود.

سیاست


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , آموزشگاه , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 386
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , اروپا , روابط بین المللی , وتو , حق وتو , حق وتو چیست , حق وتو یعنی چه , محمد کرمی , Veto , what is the meaning of Veto , Mohammad Karami , مفاهیم سیاست , الفبای سیاست , علم سیاست , عرصه سیاست ,
شب تاريخ‌ ساز اوباما

شب تاريخ‌ ساز اوباما

جامعه دو قطبی آمریکا چهار سال دیگر به نخستین رییس‌جمهوری سیاه‌پوست این کشور فرصت داد و او را دوباره به کاخ سفید فرستاد.

در سطح دولت فدرال، ريیس‌جمهوری از طریق یک سیستم دو مرحله‌ای انتخابات از یک سو توسط مردم و از سوی دیگر توسط هیات‌های انتخابی موسوم به الکترال کالج برای ۴ سال برگزیده می‌شود.مردم هر ایالت در نظام انتخاباتی آمریکا به صورت جداگانه و مستقل از ایالت‌های دیگر همزمان در روز انتخابات نمایندگان کنگره سنا (هر ایالت دو سناتور دارد) و افرادی موسوم به الکترال کالج (کالج انتخاباتی) را انتخاب می‌کنند. تعداد الکترال کالج هر ایالت برابر با تعداد نمایندگان آن ایالت در کنگره فدرال به اضافه ۲ (که همان تعداد نماینده سنای هر ایالت در سنای فدرال است) است. باید گفت تعداد الکترال کالج‌ها ۵۳۸ عدد در کل کشور هستند که برای کسب ریاست‌جمهوری باید ۲۷۰ الکترال کالج کسب شود.

 


ادامه مطلب
سايه روشن طرح بيمه سهام در بورس

Mek در گفت‌وگو با كارشناسان بررسي كرد
سايه روشن طرح بيمه سهام در بورس

مديران بازار سرمايه همواره به دنبال راهي براي كاهش ريسك سرمايه‌گذاران اين بازار و جذب سرمايه‌گذاران ريسك‌گريز هستند.


 

ادامه مطلب
بازارها در انتظار تاثيرات برگزاری اجلاس صلح

وقايع شمار اقتصادي و سياسي
بازارها در انتظار تاثيرات برگزاری اجلاس صلح

در هفته‌اي كه گذشت تهران ميزبان 120 كشور عضو جنبش عدم تعهد بود تا با ترسيم اقتدار خود در فضاي منطقه‌اي و بين‌المللي، خواستار صلح و دوستي يكپارچه ملت‌ها شود.


ادامه مطلب
بورس بعد از تعطيلات چگونه خواهد بود؟

جنب پل حافظ
بورس بعد از تعطيلات چگونه خواهد بود؟

بورس اوراق بهادار تهران امروز پس از 5روز تعطيلي فعاليت خود را در شرايطي از سر خواهد گرفت كه در تحولات كلان اتفاق خاصي كه بتواند بر بازار تاثيري عميق بگذارد، رخ نداده است.
بازار سهام در هفته گذشته شاهد توقف معاملات به دليل برگزاري اجلاس سران كشورهاي عدم تعهد بود كه برگزاري موفق اين اجلاس جايگاه سياسي كشورمان را ارتقا بخشيده است
.

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , بورس اوراق بهادار , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 217
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : اقتصاد , اخبار اقتصادی , اخبار , خبرهای اقتصادی , بورس , اخبار بورس , بورس ایران , بورس اوراق بهادار , محمد کرمی , بورس تهران , سازمان بورس , اخبار بورس اوراق بهادار , تحلیل بورس , تحلیل بورس اوراق بهادار ,
پیشرفت جهانی برای صنعت برق

پیشرفت جهانی برای صنعت برق

 امروزه به طور متوسط از هر چهار نفر در دنيا، يك نفر از نعمت برق بي‌بهره است و این موضوع به‌رغم تمام موفقیت‌هایی است که کشورهای دنیا برای توسعه تولید برق در جهان کسب کرده‌اند. فراهم كردن جریان الکتریسیته براي تعداد بيشتري از مردم دنيا پروژه‌ای مشکل و نیازمند هزینه‌هاي هنگفت است.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , بورس جهانی , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 311
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 10

برچسب ها : اقتصاد , اخبار اقتصاد , اخبار اقتصادی , برق , اخبار برق , بورس جهانی , تولید برق , آمار برق , آمار جهانی برق , تولیدات جهانی برق , آمار تولیدات برق ,
خداحافظ طبقه‌ متوسط

آيا فاشيسم دوباره ظهور مي‌كند؟
خداحافظ طبقه‌ متوسط
بحران در قاره‌ سبز
هفته‌ پیش دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا، در یک سخنرانی بی‌سابقه بالاخره وعده‌ای را داد که همه منتظر آن بودند: «برای نجات یورو به هر کاری لازم باشد، دست خواهیم زد.»ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 206
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 8

برچسب ها : اروپا , اقتصاد , اقتصاد اروپا , بحران در قاره‌ سبز , بحران , بحران اقتصاد , بحران اقتصادی , بحران اقتصادی اروپا , بحران اقتصادی در اروپا , خداحافظ طبقه‌ متوسط , آيا فاشيسم دوباره ظهور مي‌كند؟ , فاشيسم , فاشيسم چیست , فاشيسم چیست؟ ,
بازی های المپيك؛ جوانب سياسی و اقتصادی

بازی های المپيك؛ جوانب سياسی و اقتصادی

5

اينترنتی ترين المپيك تاريخ

 

 

ورزش، بهانه‌اي براي صلح و رفاه
نگاهی به جوانب سیاسی و اقتصادی بازی‌های المپیک

جنبه های سیاسی

 


بازی‌های المپیک همواره دارای این استعداد بوده  که شرایط سیاسی اجتماعی زمان برگزاری را در خود انعکاس دهد. دولت‌ها نیز سعی بر آن داشته و دارند که از آن به عنوان فضایی تبلیغاتی و ابزاری سیاسی در راستای منافع خود استفاده کنند.

 

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی , اخبار ورزشی , ورزش ,
بازدید : 247
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 9

برچسب ها : اخبار , اخبار ورزشی , اقتصاد , اقتصاد و ورزش , ورزش و اقتصاد , المپیک , المپیک لندن , المپیک 2012 , 2012 , مسابقات المپیک , المپیک چیست؟ , مسابقات المپیک چیست ,
سرمایه‌گذاری‌های چین در معادن مغولستان

سرمایه‌گذاری‌های چین در معادن مغولستان


مغولستان به عنوان یکی از کشورهای بزرگ تولید، بهره‌برداری و صادرات مواد معدنی در آسیا به شمار می‌رود. این کشور از اقتصادهایی محسوب می‌شود که رشد سریع و گسترده‌ای را با توجه به منابع بکر و دست نخورده معدنی آن دارا است. این کشور همچنین در حال حاضر یکی از ذخایر مهم مس دنیا را داراست.

در گفت‌وگویی که سایت commodity Online با جیمز پشن (James passion)، انجام داده وی توضیح می‌دهد که سرمایه‌گذاری چین در زمینه فعالیت‌های معدنی این کشور همسایه چه اثری را بر اقتصاد آن گذاشته است. این گفت‌وگو در ادامه می‌آید.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 248
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 10

برچسب ها : اقتصاد , اخبار اقتصادی , اخبار , اخبار جهان اقتصاد , چین , سرمایه گذاری , سرمایه گذاری های چین , سرمایه‌گذاری‌های چین در معادن مغولستان , مغولستان , معادن مغولستان ,
كيفيت زندگی : چين در مقايسه با هند

كيفيت زندگی : چين در مقايسه با هند


اشاره: چند سالي است كه كشورهاي بريكز توجه تمام دنيا را به خود جلب كرده اند. بريكز نامي اختصاري است و از ابتداي نام كشورهاي برزيل، روسيه، هندوستان، چين و آفريقاي جنوبي تشكيل مي‌شود (و اكنون ديگر مي‌توانيد تركيه را هم به آنها بيفزاييد). افسانه‌ رشدِ معجزه‌آسا همه‌ اين كشورها هم به شادماني ظاهري مردم آنها و هم به پروپاگانداي تبليغاتي گسترده‌اي به نفع آنها انجاميده است.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی , اخبار فرهنگی و هنری ,
بازدید : 296
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : هند , هندوستان , زندگی در هند , چین , جمهوری خلق چین , زندگی در چین , كيفيت زندگی , چين در مقايسه با هند , بريكز , بريكز چیست؟ , بريكز یعنی چه , بريكز یعنی چه؟ , كشورهای بريكز , جمعیت هند , جمعیت چین , آمار مرگ و میر جهانی , مشخصات چین ,
یورو در خطر نیست

اقتصاد بين‌الملل
رییس بانک مرکزی اروپا تاکید کرد

یورو در خطر نیست

رییس بانک مرکزی اروپا در مصاحبه‌ای که روز شنبه منتشر شد، اعلام کرد به دلیل کاسته شدن از شدت بحران مالی اروپا، یورو «مطلقا» در خطر نیست.
به گزارش آسوشیتدپرس، نگرانی درباره آینده 17 کشور عضو یورو با تداوم مشکلات یونان و آشفتگی مالی استپانیا،چهارمین اقتصاد بزرگ حوزه یورو، تشدید شده است. وزرای دارایی اروپا هفته گذشته بسته نجاتی را به ارزش بیش از 100 میلیارد یورو(122 میلیارد دلار) برای کمک به بانک‌های اسپانیا تصویب کردند، اما هراس از رکود اقتصادی طولانی اسپانیا افزایش یافته و هزینه استقراض این کشور رشد کرده است.


6543


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , بورس جهانی , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 309
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : یورو در خطر نیست , یورو , اروپا , شکست یورو , سقوط یورو , یورو در اروپا , اتحادیه اروپا , ارز , ارز خارجی , واحد پول اروپا ,
هزينه 9 ميليارد پوندی برای ساخت تاسيسات المپيك 2012

هزينه 9 ميليارد پوندی برای ساخت تاسيسات المپيك 2012

ساخت تاسیسات و ورزشگاه های المپیك 2012 لندن تاكنون 9 میلیارد و 298 میلیون پوند برای انگلیس هزینه داشته است.بنا بر اعلام مسوولان ورزش انگلیس، دهكده بازی‌ها در شش سال و مطابق بودجه تعیین شده، ساخته شده است. این دهكده در منتهاالیه شرق لندن و در یك منطقه قدیمی و مخروبه صنعتی ساخته شد و چهره شرق پایتخت را دگرگون كرد. در پارك المپیك 9 ورزشگاه و سالن ورزشی ساخته شده است كه دو مورد از این سازه‌ها موقت است و در پایان مسابقات المپیك و پارالمپیك برچیده خواهد شد.ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار ورزشی ,
بازدید : 182
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : اخبار , اخبار اقتصادی , اخبار اروپا , اخبار انگلیس , اخبار المپیک , اخبار المپیک 2012 , المپیک , 2012 , المپیک 2012 , مسابقات المپیک 2012 , هزینه المپیک 2012 , هزینه المپیک ,
درآمد تبلیغاتی فوتبال در ایران چقدر است؟

درآمد تبلیغاتی فوتبال در ایران چقدر است؟

تلویزیونی‌ها پتانسیل جذب درآمد حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی از یک مسابقه‌ فوتبال را دارند.به گزارش گل، بحث حق پخش تلویزیونی لیگ دوازدهم بیشتر از دوره‌های قبل خبرساز شده است،گویا این‌بار فدراسیونی‌ها می‌خواهند هرطور که شده حق خود را از صدا و سیما بگیرند،البته اگر وزارت ورزشی‌ها بگذراند. در حال حاضر سازمان لیگ دو راه‌حل پیش روی خود می‌بیند؛ یا با صدا و سیما تعامل کند و بازی‌ها از رسانه‌ ملی پخش شوند یا اینکه قرارداد خود را با شرکت لوح مهر صبا عملی کند.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار ورزشی , ورزش , فوتبال ,
بازدید : 242
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : درآمد تبلیغاتی فوتبال در ایران چقدر است؟ , t , jfhg , فوتبال , ورزش , ورزش فوتبال , اخبار فوتبال , خبر های فوتبال , درآد , درآمد , پول , ثروت , فوتبالیست , فوتبالیست ها , درآمد فوتبالیست , درآمد فوتبالیست ها , تبلیغات فوتبال ,
کشف نقشه‌ منحصر به فرد جهان در مونیخ

کشف نقشه‌ منحصر به فرد جهان در مونیخ

کشف نقشه‌ منحصر به فرد جهان در مونیخ


دو پژوهشگر زن آلمانی به ‌طور تصادفی، یکی از نادرترین نقشه‌های جهان در قرن پانزدهم را در کتابخانه دانشگاه مونیخ پیدا کرده‌اند. این نمونه را والدزه‌‌مولر، نقشه‌کش معروف کشیده که پدرخوانده قاره آمریکا به شمار می‌رود.
دو پژوهشگر آلمانی به تازگی وتصادفی نقشه‌ای یگانه از جهان را یافته‌اند که در سال ۱۵۱۷ توسط مارتین والدزه‌‌مولر کشیده شده است. این نقشه در قفسه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسناد مربوط به قرن نوزدهم کتابخانه دانشگاه مونیخ نگهداری می‌شده و صدها سال بدون جلب توجه در گوشه‌ای خاک خورده است.

والدزه‌مولر نخستین کسی است که در نقشه جهان از نام آمریکا استفاده کرده و مشهور به "پدرخوانده آمریکا" است. نقشه کشف شده حدود سی سانتیمتر طول دارد و خشکی‌ها و آب‌های زمین در آن به شکل ۱۲ نوار لوزی مانند مجزا از هم رسم شده‌اند که با اتصال حول یک قطعه چوبی گرد، کره‌ای با قطر ۱۱سانتیمتر را می‌سازند.


ادامه مطلب
کندوان ثبت جهانی می‌شود

کندوان ثبت جهانی می‌شود

53

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تلاش می‌شود روستای کندوان تا سال2014 ثبت جهانی شود، گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید قبل از روستاهای دیگر پرونده این روستا را برای ثبت جهانی ارائه می‌کرد.

تراب محمدی با اشاره به اینکه هتل کندوان از مجموعه‌های بی‌نظیر دنیاست افزود: فاز اول این هتل برای تورهای گردشگری آسیای شرقی و اروپا که معمولا 25تا 30نفر بودند، پاسخگو نبود که امیدواریم با افتتاح فاز دوم این مشکل برطرف شود. وی در مراسم افتتاح فاز دوم هتل صخره‌ای کندوان با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی قابلیت‌های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد، در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: این استان تمام شاخص‌های گردشگری و صنایع‌دستی را یکجا داراست و دواثر تاریخی که ثبت جهانی شده را در خود جای داده است. بازار تبریز به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار مسقف آجری و مجموعه کلیسا‌های آذربایجان و مجموعه‌های تاریخی دیگر از شاخص‌های گردشگری این استان هستند.


ادامه مطلب
درباره : mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار فرهنگی و هنری , قطاری به مقصد تاریخ ,
بازدید : 201
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : کندوان , روستای کندوان , تاریخ , کندوان ثبت جهانی می‌شود , میراث فرهنگی , صنایع‌دستی آذربایجان شرقی , هتل کندوان ,
جمجمه 1.9 میلیون ساله

 

جمجمه 1.9 میلیون ساله

دو سال پیش دانشمندان اعلام کردند که بخشی از اسکلت‌های یک گونه جدید از انسان‌ها را در یک غار در آفریقای جنوبی کشف کرده‌اند و اکنون بقایای بیشتری از این اسکلت در یک قطعه سنگ بزرگ به ضخامت یک متر در دانشگاه ویتواترزراند در آفریقای جنوبی کشف شده است.


ادامه مطلب
درباره : mek در سر تیتر روزنامه ها , قطاری به مقصد تاریخ , تاریخ باستان , تصاویر باستانی ,
بازدید : 194
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : جمجمه 1.9 میلیون ساله , باستان , جمجمه , آفریقای جنوبی , دانشگاه ویتواترزراند , CT , Australopithecus sediba ,
بدترين بهبود اقتصادی تاريخ

بدترين بهبود اقتصادی تاريخ


آيا آمريكا از بحران خلاصي مي‌يابد؟
از نيمه دوم سال 2009، رشد اقتصاد آمريکا در نرخ 4/2 درصد بود، که اين يک درصد زير ميانگين بلند‌مدت است.
چند بار شنيديم که اين بدترين رکود از زمان رکود بزرگ بود؟ که ممکن است درست باشد، هرچند که شکاف بحراني در اوايل دهه 80 نيز با وضعيت فعلي قابل مقايسه است. کمتر به اطلاع عموم رسيده، که بهبود فعلي ما در مقايسه با ساير بهبودهاي اتفاق افتاده، از جمله بعد از رکود بزرگ محدودتر بوده است.

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 188
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : اقتصاد , اخبار , اخبار اقتصادی , بدترين بهبود اقتصادی تاريخ , بهبود اقتصادی , بحران , بحران اقتصادی , تاریخ اقتصادی , اقتصاد در گذر زمان , تاریخ اقتصاد , آمريكا , بحران مالی آمریکا , Blue Chip Economic Indicators , شاخص Blue Chip Economic Indicators , شاخص , شاخص اقتصادی ,
چرا بهبود اوضاع اقتصادي كند است؟

چرا بهبود اوضاع اقتصادي كند است؟ 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , تجارت , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 204
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : اقتصاد , اخبار , اخبار اقتصادی , اخبار جهان اقتصاد , اخبار دنیای اقتصاد , اقتصاد جهانی , چرا بهبود اوضاع اقتصادي كند است؟ , بهبود اقتصاد , رشد اقتصادی , بحران , بحران مالی , بدهي عمومي , اصلاح ساختار بدهی , اقتصاد آمریکا ,
تسهيل بزرگ - چه كسي بحران مالي را احيا خواهد كرد؟

تسهيل بزرگ

چه كسي بحران مالي را احيا خواهد كرد؟
بيش از سه سال پس از بحران مالي كه در سال 2008 رخ داد، چه كسي اقدامات بيشتري براي نجات و احياي اقتصادي انجام مي‌دهد؟ اروپا يا ايالات متحده؟ فدرال رزرو آمريكا دو مرحله از طرحي را كه به نام «تسهيل كمي» خوانده مي‌شود، به پايان رسانده است؛ در حالي كه بانك مركزي اروپا دو تير از سلاح بزرگ خود به نام «عمليات تامين مالي مجدد بلندمدت» يا LTRO شليك كرده است، طرحي كه مطابق آن مبلغ يك هزار ميليارد يورو (معادل 3/1 هزار ميليارد دلار) براي سرمايه‌گذاري كم‌هزينه در بانك‌هاي اروپايي به مدت سه سال فراهم كرده است.

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , تجارت , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 249
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : چه كسي بحران مالي را احيا خواهد كرد؟ , بحران , اقتصاد , اخبار اقتصادی , اتحادیه , اتحادیه بروپا , بحران مالی , احیای بحران های مالی , ثروت , اروپال , LTRO , Fed , Balance Sheet , credit easing , ECB ,
2 خبر ورزشی

منهاي فوتبال
محمد صادق فرجي رييس فدراسيون كاراته شد

مجمع انتخابات رياست فدراسيون كاراته محمد صادق فرجي را به عنوان رييس فدراسيون انتخاب كرد. به گزارش ايسنا، مجمع انتخاباتي رياست فدراسيون كاراته امروز (سه‌شنبه) به رياست حميد سجادي معاون ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان برگزار شد كه در پايان محمد صادق فرجي سرپرست فدراسيون از 45 راي ماخوذه با 40 راي به عنوان رييس آينده اين فدراسيون انتخاب شد. سيد كامران هروي ديگر كانديدا بود كه چهار راي به دست آورد.

 


جمع‌آوری ۴۴ امضا برای استیضاح وزیر ورزش

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری ۴۴ امضا برای استیضاح وزیر ورزش و جوانان خبر داد‌. ‌
به گزارش ايلنا، حسن کامران با اعلام این خبر اظهارکرد‌: نمایندگان مجلس ادله بسیار زیادی برای طرح استیضاح وزیر ورزش دارند‌.

423

 


ادامه مطلب
درباره : mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار ورزشی , ورزش ,
بازدید : 192
امتیاز : نتیجه : 1 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 6

برچسب ها : اخبار , ورزش , اخبار ورزشی , فدراسيون كاراته , فدراشیون , محمد صادق فرجی , استیضاح وزیر ورزش , جمع‌آوری ۴۴ امضا برای استیضاح وزیر ورزش , وزیر ورزش , کمیسیون امنیت ملی , کاراته , فدراسیون کاراته ,
جرايم جديد تخلف ساختمانی

راه خلاف در ساخت‌وساز تنگ شد
جرايم جديد تخلف ساختمانی

مديركل كميسيون ماده 100 شهرداري‌تهران: خلاف‌هاي سنگين معادل قيمت آپارتمان جريمه مي‌شوند
«تراكم» رتبه اول تخلف در تهران
راه خلاف‌هاي رايج در ساخت‌وسازهاي مسكوني كه در اغلب موارد ارتكاب آن به جاي هزينه، سود هنگفت نصيب سازنده‌ها مي‌كند، تنگ مي‌شود.

423

 ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , ملك و زمين , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 423
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 4

برچسب ها : جرايم جديد تخلف ساختمانی , عمران , شهرداری , اخبار , جرایم ساختمان سازی , جرایم , جرایم جدید ساختمان , جرایم ساختمان , معماری , عمران و معماری , تراكم , ساخت‌وساز , مسکن , اخبار مسکن , سود هنگفت ,
آغاز مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 در استانبول

رويداد
آغاز مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 در استانبول

دنیای‌اقتصاد- براساس توافق انجام شده در مذاکرات مسکو (29 و 30 خردادماه) نشست كارشناسان ايران و 1+5 صبح روز سه‌شنبه در مکانی اعلام نشده در استانبول آغاز به كار كرد.

 

423

 


ادامه مطلب
حذف تدريجي زنان انگليسي از مشاغل

صنعت و تجارت
حذف تدريجي زنان انگليسي از مشاغل

زنان انگلیسی در قرن نوزدهم میلادی با موانع عديده‌اي در راه تجارت روبه‌رو بودند كه در اين ميان مي توان به فقدان تحصیلات عالی رسمی و برخوردار نبودن از حق مالکیت اشاره كرد. چنین مسائلی حضور زنان انگليسي در عرصه اقتصاد را بسیار کمرنگ کرده بود. آنچه می‌خوانید بخش پنجم از مقاله «جویس برنت» با عنوان « زنان کارگر و انقلاب صنعتی انگلیس» است.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , تاریخ اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی , اخبار اقتصادی ,
بازدید : 202
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : شغل , تجارت , تاجر , اقتصاد , آمار مشاغل , زنان تاجر , حذف تدريجي زنان انگليسي از مشاغل , زنان انگليسي , راه تجارت , فن تجارت , تجارت در انگلستان , زنان تاجر انگلیسی , زنان تاجر در انگلستان , mek.rozblog.com , mek.rzb.ir , mek , mek.rzb , www.mek.rozblog.com ,
راه دشوار موفقیت

راه دشوار موفقیت

 

برخی انتخاب محمد مرسی به ریاست‌جمهوری مصر را یک پیروزی باارزش می‌دانند: پیروزی اخوان المسلمین، پیروزی هدف اسلامی و نیز پیروزی صندوق رای بر وحشت و ترور. اکنون مرسی رهبر اسمیِ 80 میلیون مصری، یعنی بزرگترین ملت عربی است. با این حال، هرگز نباید تصور کنید که اخوان المسلمین در این شرایط که مصر بدترین وضعیت‌اش را می‌گذراند، واقعا پیروز شده ‌است.


ادامه مطلب
صفحات وبلاگ
تعداد صفحات : 2

قالب وبلاگ