close
تبلیغات در اینترنت
مفاهيم دنياي اقتصاد
مفاهيم دنياي اقتصاد
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
منبع الهام بخش براي فيلمنامه نويسان سرگردان 2 1334 firisheh91
مکان های گردشگری ترکیه و ارمنستان 1 955 firisheh91
ضعف شخصیت پردازی در سینمای ایران 0 937 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ 2 1136 manager
چطور داستان خود را با سه سوال درباره شخصيت اصلي، بهتر نماييم؟ 0 886 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ (قسمت دوم) 0 1162 lida
چگونه موضوع فیلم کوتاه را انتخاب کنیم؟؟؟ 3 1000 lida
be khone bahaleeeeeeeeeeeeeeeee 1 668 nui_43
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 1 441 nui_43
نرم‌افزارهای تدوین فیلم 4 905 alirezatorkaman
کتاب های کاردانی به کارشناسی معماری 0 472 tmoeini
رنگ زبان نشان دهنده چیست؟ 1 569 tmoeini
نویسندگی چیست؟ نویسنده کیست؟ 1 675 nui_43
تئاتر چیست؟ (قسمت دوم) 9 2206 manager
راهکارهای خروج از التهاب بازار ارز 0 366 alirezatorkaman
راهکارهای خروج از عدم تعادل بازار ارز 0 356 alirezatorkaman
ترفندهای دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن اتاق نشیمن 0 511 alirezatorkaman
ترفند مجسمه سازیییییییییییییییییییییییییییییییی 0 495 alirezatorkaman
بنر سایت 1 380 lida
مقدمه ای بر هنر نویسندگی 2 642 lady_taraneh

مدیریت جیب

بنام خالق هستی بخش

مدیریت جیب

 یکی از چیزهایی که شما در زندگی تان به آن خیلی فکر می کنید و جزو یکی از مهم ترین آرزوهای زندگی تان است پول دار شدن است! و این که بتوانید پول پارو کنید را همیشه در رویاهای خود دارید، به همین خاطر ممکن است سبک زندگی تان با این هدف کلی تغییر کند و رفتارها و نوع زندگی تان متفاوت تر از دیگران باشد! برای همین خیلی کارها انجام می دهید که بقیه انجام نمی دهند و یا شاید هم خیلی کارها را انجام دهید که اتفاقا بقیه انجام می دهند! به هر حال توی جزرو مد این هفته قرار نیست راه های پول دار شدن را بیان کنیم. بلکه می خواهیم مهارت مدیریت پول را آموزش دهیم که واقعی تر است و کمتر با تخیلات شما سر و کار دارد و البته که یکی از مهم ترین راه های پول دار شدن همین مدیریت هزینه ها و درآمدهاست.

اسکناس


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , آموزشگاه , مدیریت , تجارت ,
بازدید : 282
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : اقتصاد , موفقیت , مدیریت , مدیریت جیب , مدیریت جیب چیست , مدیریت جیب یعنی چه , انواع مدیریت , آموزش مدیریت , پس انداز , محمد کرمی , محمد کرمی کیست , Economy , Capital , Pocket , Money , آموزش های اقتصادی ,
بازاریابی الکترونیکی

بنام پروردگار جان و خرد

بازاریابی الکترونیکی

 

تحقیقات ثابت کرده است که مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند راهکارهای مناسب برای آنکه مشتریان پیام های الکترونیکی شما را بخوانند تحقیق اخیر Doubleclick در سال ۲۰۰۴ با عنوان” ارسال پیام های الکترونیکی به مشتریان” احساس و نظر دریافت کنندگان این پیام ها را در باب بازاریابی الکترونیکی به شکلی جالب توجه بازگو می کند و همچنین راهکار های موثر در ایجاد بازدهی بیش تر را برای بازاریابی الکترونیکی پیشنهاد می کند.


بازاریابی الکترونیکی


ادامه مطلب
کارآفرینی چیست؟

بنام خالق یکتا

کارآفرینی Entrepreneurship

 

کارآفرینی فرآیند یا مفهومی است که در طی آن فرد کارآفرین با ایده‌های نو و خلاق و شناسایی فرصتهای جدید، با بسیج منابع به ایجاد کسب و شرکتهای  نو، سازمانهای جدید و نوآور رشد یابنده مبادرت  می‌ورزد . این امر توام با پذیرش خطرات است ولی اغلب منجر به معرفی محصول یا ارائه خدمت به جامعه  می‌شود. بنابراین «کارآفرینان» عوامل تغییر هستند که گاهی موجب پیشرفتهای حیرت‌انگیز نیز شده‌اند.انگیزه‌های مختلفی در کارآفرین شدن مؤثر می‌باشند که از جمله آنها: نیاز به موفقیت، نیاز به کسب درآمد و ثروت، نیاز به داشتن شهرت، و مهمتر از همه نیازمندی به احساس مفید بودن و استقلال طلبی را می‌توان نام برد.


کارآفرینی


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , تجارت , آموزشگاه , مدیریت , تجارت ,
بازدید : 311
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 11

برچسب ها : اقتصاد , رموز موفقیت , مفاهیم اقتصاد , کارآفرینی , کارآفرینی چیست , کار آفرینی , کار آفرینی چیست , کار آفرینی یعنی چه , محمد کرمی , محمد کرمی کیست , تعاریف کارآفرین , روحیه کارآفرینی , کارآفرینان موفق ,
منابع قدرت : اقتدارگریزی یا آنارشیسم

بنام خالق بی همتا

منابع قدرت : اقتدارگریزی یا آنارشیسم

   در زبان سیاسی به معنای نظامی اجتماعی و سیاسی بدون دولت، یا به طور کلی جامعه‌ای فاقد هرگونه ساختار طبقاتییا حکومتیاست. آنارشیسم برخلاف باور عمومی، خواهان «هرج و مرج» و جامعهٔ «بدون نظم» نیست، بلکه همکاری داوطلبانهرا درست می‌داند که بهترین شکل آن ایجاد گروه‌های خودمختار است. طبق این عقیده، نظام اقتصادی نیز در جامعه‌ای آزاد و بدون اجبار ِ یک قدرت سازمان‌یافته بهتر خواهد شد و گروه‌های داوطلب می‌توانند بهتر از دولت‌های کنونی از پس وظایف آن برآیند. آنارشیست‌ها به طور کلی با حاکمیت هرگونه دولتمخالفند و دموکراسیرا نیز استبداد اکثریتمی‌دانند که معایبش کمتر از استبداد سلطنتیاست.

 

آنارشیسم


ادامه مطلب
منابع قدرت : حاکمیت دینی

بنام خدا

منابع قدرت : حاکمیت دینی

 

حاکمیت دینی

به انگلیسی: Theocracyبه نوع خاصی از حکومتگفته می‌شود که در آن اصالت به قوانین دینیو فرد روحانی داده شده‌است، و نوعی حکومت است که در آنخدا مبنای سیاسی یک مملکت است و مملکت توسط نمایندگان مدعی خدا در رأس امور اداره می‌گردد. طرفداران این نوع از حکومت از آن با عناوینی چوننظام دین‌سالار و یادین‌سالار ییاد می‌کنند.

بدین ترتیب مذهب غالب اصلی‌ترین تعیین‌کنندهٔ خط و مشی اداره جامعه در نظام دین‌سالار است. دین‌سالاری در تاریخ اسلامنیز به کرات ظاهر گردیده است. امروزه، از میان ۱۹۲ عضو سازمان ملل متحد، ایراناز معدود کشورهایی است که بنا و اساس آن بر مبنای دین‌سالاری است.

 

حاکمیت دینی


ادامه مطلب
منابع قدرت : جمهوری

بنام خدا

منابع قدرت : جمهوری

جُمهوری نوعی حکومت است که در آن مسئولین حکومتی موروثی انتخاب نشوند، ریاست کشور با رای مستقیم یا غیر مستقیم مردم برگزیده شده و دوران تصدی او محدود باشد.

تاکید اصلی مفهوم جمهوری بر عدم وجود منسبی دائمی برای شخص اول مملکت است. جمهوری از نظر مفهوم واژه بیش‌تر درجاتی از مردم‌سالاریرا نیز در بر دارد. اما، در عین حال، بسیاری از دیکتاتوری‌های غیر سلطنتی نیز ممکن است به این نام نامیده شوند و در این وجه، حکومت جمهوری تنها به معنای حکومت غیر سلطنتیاست.

 

جمهوری


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 311
امتیاز : نتیجه : 2 امتیاز توسط 2 نفر مجموع امتیاز : 2

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , منابع قدرت , مفاهیم سیاسی , جمهوری , جمهوری اسلامی , نظام مقدس جمهوری اسلامی , انواع جمهوری , جمهوری چیست , جمهوری یعنی چه , حکومت جمهوری ,
منابع قدرت : اقتدار گرایی و وجوه آن

بنام خالق هستی بخش

منابع قدرت : اقتدار گرایی و وجوه آن

 

اقتدارگرایی به گونه‌ای از نهادها , سازمان‌های اجتماعی گفته می‌شود که فرمانبرداری از اقتدارو ادارات کارگزار آن ویژگی ممتازش به شمار می‌رود. این مفهوم معمولا مخالف فردگراییو دموکراسیاست. در علم سیاست دولت اقتدارگرا دولتی است که در آن اقتدار سیاسی در گروه کوچکی از سیاست‌مداران متمرکز شده است. این مفهوم اغلب در مقابل فردگرایی، دموکراسیو آزادی‌خواهیقرار می‌گیرد


ادامه مطلب
منابع قدرت : اشراف سالاری و صور آن

بنام او

منابع قدرت : اشراف سالاری و صور آن

 

 اشراف‌سالاری یا اولیگارشی به انگلیسی: oligarchyیا حکومتگروه اندککلمه‌ای است که اشاره‌های تحقیرآمیزی دارد؛ معنی آن نه تنها حکومت یک گروه کوچک، بلکه حکومت گروه کوچکی است که در برابر توده‌ی مردم مسئولنیست، فاسداست، یا از جهات دیگر مورد نفرتهمگان است.اشراف‌سالاری ممکن است به حاکمیت عده ای اندک نه تنها در زمینه ی حکومت کشور، بلکه به حکومت عده ای هم مسلک یا گروهکوچک در هر مجمع خواه کلیسا، اتحادیۀ کارگری، یا هر مجمع دیگر اشاره داشته باشد. در مفهومسیاسی، این اصطلاح از زمان افلاطون با مونارشی حکومت شاه و دموکراسیحکومت توده ی مردم فرق نمایان داشته است. اما اشراف‌سالاری در نظر افلاطون شکل منحط حکومت، یعنی صورت فاسده شدۀ آریستوکراسیحکومت نخبگان است، همانگونه که جباریت صورت فاسد شده ی سلطنت و حکومت توده ی بلواگر صورت فاسد شده ی دموکراسی است.

افلاطون

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 317
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , منابع قدرت , اشراف سالاری و صور آن , اشراف سالاری , انتقادها از مفهوم اشراف‌سالاری , مفهوم اشراف‌سالاری , oligarchy , اشراف‌سالاری مالی , نخبه‌ سالاری , آریستوکراسی , آریستوکراسی چیست , Aristocracy , خونتا , junta , زر سالاری , The golden rule ,
منابع قدرت : پادشاهی و انواع آن

بنام خالق یکتا

منابع قدرت : پادشاهی و انواع آن

 

پادشاهی یا سلطنت

به انگلیسی: Monarchy‏ شکلی‌است از نظام حکومتیکه در آن فردی به عنوان رئیس کشوربه نام پادشاهیا ملکهدارد. این عنوان معنای خاص نمادی دارد. هگل ایران‌زمین را نخستین دولت شاهنشاهیمی‌نامد.

مشروعیتپادشاه با توجه به معنای خاص دینی و نمادی مقامش ممکن است منزلت «پدر» ملت را به او بدهد.

پادشاهی


ادامه مطلب
منابع قدرت : دموکراسی

بنام خالق یکتا

منابع قدرت : دموکراسی

 

دموکراسی

 به انگلیسی: Democracy‏ یک روش حکومتی است برای مدیریت کم خطا بر مردم حق مدارکه در آن مردم، نه فرد یا گروهی خاص، حکومت می‌کنندگونه‌های مختلف دموکراسی وجود دارد و در جامعه بین‌الملل نیز شاهد چند گانگی دموکراسی هستیممیان انواع گوناگون دموکراسی، تفاوت‌های بنیادین وجود دارد. بعضی از آنها نمایندگی و قدرت بیشتری در اختیار شهروندان می‌گذارند.

در هر صورت اگر در یک دموکراسی، قانونگذاریِ دقیق برای جلوگیری از توزیعِ نامتوازنِ قدرتِ سیاسی صورت نگیرد (برای مثال تفکیک قوا)، یک شاخهٔ نظام حاکم ممکن است بتواند قدرت و امکانات زیادی را در اختیار گرفته، به آن نظام دموکراتیک لطمه بزند. از «حکومت اکثریت» به عنوان خاصیت اصلی و متمایزکنندهٔ دموکراسی نام می‌برند.

 دموکراسی


ادامه مطلب
نظام های سیاسی و حکومتی

بنام خالق هستی بخش

نظام های سیاسی و حکومتی

این پست رو حتما بخونید ، بمب اطلاعات و معلومات

کشورگان یا کنفدراسیون

اتحادیه‌ای مرکب از چند ایالت خودمختار یا کشور است که با حفظ حاکمیت خود برای نیل به اهداف مشترک، امور سیاست خارجی و دفاعی را در یکی از ایالت‌ها یا کشورها متمرکز می‌کنند.

کنفدراسیون بر خلاف فدراسیون، دارای یک قدرت مرکزی نیست که بر شهروندان همه دولتهای متحد فرمانروا باشد، دولتهای عضو، در سیاست داخلی و خارجی خود آزادند.

ایالات متحد آمریکاپیش از آنکه به صورت فدراسیوندرآید از ۱۷۷۸ تا ۱۷۸۷ کنفدراسیون بود، آلماناز ۱۸۱۵ تا ۱۸۶۶ و هلنداز ۱۵۸۰ تا ۱۷۹۵ به صورت کنفدراسیون بودند. کشورهای عضو کنفدراسیون در روابط بین‌المللی به صورت کشورهای جداگانه و با سیاست خود حرکت می‌کنند اما جنگ را میان خود ناروا می‌دانند و آن را جایز نمی‌شمارند

 

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 375
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , نظام های سیاسی و حکومتی , شیوه های حکومتی , کشورگان , کنفدراسیون , فدرالیسم , فدرالیسم چیست , فرادستی , حکومت فرادستی , انواع حکومت ها , hegemony , حکومت متمرکز , حکومت متمرکز یعنی چه , امپراطوری , فروپاشی امپراتوری‌ها , جهان بدون امپراتوری ,
مفاهیم سیاسی : جهانی شدن

بنام خالق یکتا

مفاهیم سیاسی : جهانی شدن

Globalization

واژه جهانی شدن در سال‌های اخیر یکی از پرکاربردترین واژه‌های عرصه سیاستگذاری اقتصادی،فرهنگی و سیاسی داخلی و بین المللی کشورها و نیز موضوع بحث‌های آکادمیک و ژورنالیستی بوده است.

برغم کاربرد گسترده ای که واژه جهانی شدن (Globalization)در بیش از یک دهه گذشته پیدا کرده،هنوز معنا و مفهوم آن همچنان مناقشه آمیز است و بسته به اینکه از چه زاویه و با چه نگرشی به آن نگریسته شود معنا و مفهوم متفاوت پیدا خواهد کرد که ظهور واژه های مختلفی همچون "جهانی شدن"،"جهانی سازی"،"جهانگرایی"،"غربی شدن" و "آمریکایی" شدن در بسیاری از جوامع از جمله ایران بیانگر این امر می باشد.


جهانی شدن


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 241
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 4

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , جهانی شدن , جهانی شدن چیست , جهانی شدن یعنی چه , جهانگرایی , جهانگرایی چیست , جهانگرایی یعنی چه , جهانی سازی , جهانی سازی چیست , جهانی سازی یعنی چه , سیاست های بازار آزاد , Globalization ,
مفاهیم سیاسی : سیاست فرهنگی

بنام کعبه ی خوبان سرو امید بشر یزدان

مفاهیم سیاسی : سیاست فرهنگی

Cultural Policy

سیاست‌ فرهنگی‌ چیست‌؟ واژه‌ "سیاست‌ فرهنگی"‌ به‌ طور عام‌ بر ارزش ها و اصولی‌ که‌موجودات‌ اجتماعی‌ را در مسائل‌ فرهنگی‌ هدایت‌ و راهنمایی‌ می‌کند، اطلاق‌ می‌شود.

یک‌ اظهار نظر سیاسی‌ ممکن‌ است‌ به‌ طورساده‌ یک‌ گزاره‌ شخصی‌ همچون‌ من‌" قصد دارم‌ از زبان‌خشونت‌آمیز در نوشته‌هایم‌ بپرهیزم"‌ باشد. اما به‌ طور، معمول‌ سیاست ها پیچیده‌تر هستند و حاصل‌ جمع‌ ارزش ها ومعیارهای‌ تصمیم‌گیری‌ یک‌ سازمان‌ می‌باشد.

سیاست های‌ فرهنگی‌ هر چند اغلب توسط دولت ها و از پای‌ تخته‌سیاه‌های‌ مدارس‌ تا درون‌ ساختمان های‌ مجالس‌ قانونگذاری‌ وقوه‌ مجریه‌ تعیین‌ می‌شود اما تعداد بسیار زیادی‌ ازموسسه‌های‌ دیگر در بخش‌ خصوصی‌ همچون‌ شرکت ها و سازمان های‌اجتماعی‌ نیز در این‌ امر دخیل‌ هستند . سیاست های‌ فرهنگی‌اصول‌ راهنما برای‌ کسانی‌ که‌ تصمیمات‌ و اقدامات‌ آنها برزندگی‌ فرهنگی‌ تاثیرگذاراست،‌ فراهم‌ می‌کند.

سیاست فرهنگی


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 246
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , سیاست فرهنگی , سیاست فرهنگی چیست , سیاست فرهنگی یعنی چه , سیاست چیست , محمد کرمی , نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران , اظهار نظر سیاسی‌ , نظام سیاسی , نظام های سیاسی , سیاست‌های‌ نوسازی , فرهنگ , فرهنگ سیاسی ,
مفاهیم سیاسی : قدرت سیاسی

بنام خالق خوش گهر

مفاهیم سیاسی : قدرت سیاسی

Political power

مفهوم قدرت سیاسی از مهم‌ترین مفاهیم سیاسی است، به طوری که از آن به عنوان جوهر سیاست یاد می‌شود.

قدرت(power) به مفهوم «توانایی تحمیل اراده یک فرد بر دیگران، حتی برخلاف میل آنها» اساساً یک مفهوم جامعه شناختی است که هم شامل قدرت فیزیکی و هم شامل قدرت سیاسی می شود و در یک وضعیت اجتماعی بروز می کند.

قدرت سیاسی (political power)آن نوع از قدرتی است که یک فرد یا گروه در درون جامعه برای تأثیرگذاری و کنترل زندگی سایر افراد و گروهها دارا هستند.در عرصه سیاسی راههای گوناگونی برای بدست آوردن این نوع از قدرت وجود دارد.

قدرت سیاسیادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 332
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , قدرت , قدرت سیاسی , قدرت سیاسی چیست , قدرت سیاسی یعنی چه , معنی قدرت سیاسی چیست , قدرت سیاسی چیست؟ , قدرت در سیاست , قدرت و سیاست , محمد کرمی , Political power ,
مفاهیم سیاسی : دیپلماسی

بنام خدا

مفاهیم سیاسی : دیپلماسی

واژه دیپلماسی به معنی هدایت روابط بین افراد، گروه‌ها و ملت‌ها از جمله واژه‌های سیاسی مورد استفاده در عرصه مناسبات بین‌المللی است

دیپلماسی (Diplomacy) در کاربرد رسمی خود عمدتاً به دیپلماسی بین‌المللی که هدایت روابط بین المللی از طریق دیدار و گفت وگوهای دیپلمات های رسمی است اشاره دارد.

در گذشته دیپلماسی بین کشورها بیشتر به موضوعاتی همچون روابط شخصی و خانوادگی پادشاهان دو کشور با یکدیگر یا مسئله جنگ و صلح مربوط می شد، اما در شرایط کنونی جهان علاوه بر آنها موضوعاتی همچون روابط تجاری، مناسبات فرهنگی و علمی نیز در محور مباحثات دیپلماتیک بین کشورهای مختلف با یکدیگر و بین آنها با سازمانهای بین المللی قرار گرفته است.

سیاست

 


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 249
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاست , مفاهیم سیاسی : دیپلماسی , دیپلماسی , Diplomacy , دیپلماسی چیست , دیپلماسی یعنی چه , معنی دیپلماسی چیست , محمد کرمی ,
مفاهیم سیاسی : استراتژی

بنام خالق هستی بخش

مفاهیم سیاسی : استراتژی

واژه «استراتژی» (Strategy) که اکنون در زبان فارسی از آن به «راهبرد» تعبیر می شود مفهومی است که از عرصه نظامی نشأت گرفته و بعداً در سایر عرصه ها از جمله اقتصاد، تجارت و به ویژه عرصه سیاست و مملکت داری از کاربرد زیادی برخوردار شده است.

ریشه واژه «استراتژی» واژه یونانی «استراتژیا» (Strategia) به معنای «فرماندهی و رهبری» است. اکنون معنای ساده استراتژی عبارت است از یک طرح عملیاتی به منظور هماهنگی و سازماندهی اقدامات برای دستیابی به هدف.

در عرصه نظامی استراتژی عموماً به نقل و انتقال نیروها در پشت جبهه جنگ و در جبهه قبل از درگیر شدن با دشمن است. وقتی که نیروهای نظامی در جبهه با نیروهای دشمن درگیر می شوند این دیگر تاکتیک است و نه استراتژی. در دوران گذشته به ویژه در عصر جنگ های ناپلئونی تمایز آشکاری بین استراتژی و تاکتیک وجود داشت و استراتژی به آنچه در پشت جبهه می گذشت مربوط و تاکتیک به هدایت جنگ در عرصه نبرد.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 148
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , استراتژی , استراتژی چیست , استراتژی یعنی چه , محمد کرمی , الفبای سیاست , جهان سیاست , Strategia , grand strategy , مفهوم استراتژی , کارل فون کلازوتیز , تاکتیک , رموز موفقیت ,
مفاهیم سیاسی : پارلمان معلق

بنام خالق یکتا

مفاهیم سیاسی : پارلمان معلق

پارلمان معلق (hung parliament) در فرهنگ سیاسی پارلمانی بریتانیا رایج است

پارلمان معلق به وضعیتی اطلاق می‌شود که در آن هیچیک از احزاب نتوانند اکثریت کرسی‌های مجلس عوام بریتانیا را در اختیار گیرند. به این حالت؛ که در آن دولت نمی‌تواند بدون حمایت آرای سایر احزاب؛ قانون تصویب کند؛ پارلمان معلق گفته می‌شود. برای کسب اکثریت، 326 کرسی از 650 کرسی مجلس عوام لازم است (نیم به علاو یک).

What is a hung parliament?  By: Younes Shokrkhah


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 129
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , پارلمان معلق , پارلمان معلق چیست , پارلمان معلق یعنی چه , محمد کرمی , پارلمان معلق چیست؟ , معنی پارلمان معلق چیست , معنی پارلمان معلق چیست؟ , hung parliament , نخست وزیر , خانواده سلطنتی , Policy ,
مفاهیم سیاسی : همه پرسی

بنام خالق هستی بخش

مفاهیم سیاسی : همه پرسی

یکی از واژه‌ها و در واقع یکی از سازو کارهای مورد استفاده در عرصه سیاست، "رفراندم" یا "همه پرسی" است.

همه پرسی رجوع به آرای عمومی مردم و کسب نظر آنها درباره لزوم یا عدم لزوم و همچنین شکل و محتوای قاعده ای از قوانین عادی یا اساسی یا مسئله ای از مسائل مهم جامعه است. همه پرسی درواقع شیوه ای برای اعمال مستقیم حق حاکمیت مردم توسط خود آنها در نظام های سیاسی مردم سالار است.

با پیچیده شدن ابعاد زندگی اجتماعی مردم جوامع به جای آن که خود مستقیماً با جمع شدن در میدان شهر به اداره امور بپردازند، نمایندگانی را برای مدت معین برای این کار برگزیدند و در واقع آنها اختیار اعمال حق حاکمیت بر سرنوشت خویش را به آن نمایندگان واگذار کردند.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 165
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , همه پرسی , همه پرسی چیست , همه پرسی یعنی چه , رفراندم , رفراندم چیست , رفراندم یعنی چه , Referendum , محمد کرمی , الفبای سیاست ,
مفاهیم سیاسی : استیضاح

بنام خالق یکتا

مفاهیم سیاسی : استیضاح

Interpellation

استیضاح یکی از ساز وکارهای سیاسی مورد استفاده در سیاست داخلی کشورها و به طور مشخص عرصه مناسبات دو قوه مقننه و مجریه است.

استیضاح از نظر لغوی به معنای درخواست توضیح است اما در اصطلاح سیاسی به معنای پرسش رسمی نمایندگان مجلس از رئیس جمهور، هیأت وزیران و یا یک وزیر است که پس از ارائه توضیحات آنها باید برای ادامه کارشان مجلس مجددا رأی اعتماد بگیرد. البته طرح استیضاح به خودی خود به مفهوم عزل مقام مورد استیضاح نمی باشد بلکه اولین گام در این مسیر تلقی می شود و چنانچه در رأی گیری پس از توضیحات وی، به او رأی عدم اعتماد داده شود آن مقام برکنار می شود.


استیضاح


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 165
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , مفاهیم سیاسی , محمد کرمی , استیضاح , استیضاح چیست , استیضاح یعنی چه , معنی استیضاح چیست , ساز وکارهای سیاسی , قوه مقننه , نظام سیاسی انگلیس , نظام های سیاسی پارلمانی , نظام های سیاسی ریاستی , Interpellation ,
مفاهیم سیاسی : حق وتو

بنام خالق هستی بخش

مفاهیم سیاسی : حق وتو

واژه "وتو" از نظر لغوی به معنای خودداری از تصویب امری می باشد.

این واژه از ریشه لاتین به معنی "من مخالفت می کنم" گرفته شده و در عرصه سیاست اعم از داخلی و خارجی از کاربرد زیادی برخوردار شده است.

 از آنجا که وتو کنندگان اعم از داخلی یا بین المللی بر مبنای مقررات مصوب از این اختیار برخوردار شده اند معمولاً از آن به عنوان "حق وتو" یاد می شود.

سیاست


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , آموزشگاه , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 388
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , اروپا , روابط بین المللی , وتو , حق وتو , حق وتو چیست , حق وتو یعنی چه , محمد کرمی , Veto , what is the meaning of Veto , Mohammad Karami , مفاهیم سیاست , الفبای سیاست , علم سیاست , عرصه سیاست ,
مفاهیم سیاسی : ائتلاف

بنام خالق هستی بخش

مفاهیم سیاسی : ائتلاف

ائتلاف،از جمله مفاهيم و واژه هاي سياسي است كه هر روز در خبرهاي سياسي و بين المللي رسانه ها يا در سخنان سياستمداران و فعالان سياسي تكرار مي شود. لغت نامه دهخدا در صفحه 3165 جلد سوم معناي لغوي واژه «ائتلاف»(‌ alliance) را «مجتمع گرديدن، با همديگر الفت گرفتن و پيوسته شدن» ذكر كرده است. از نظر اصطلاحي در عرصه سياست نيز ائتلاف توافقي ميان دو يا چند طرف براي حمايت از يكديگر به منظور پيشبرد منافع متقابل است. ائتلاف ها داراي اشكال مختلفي همچون دو جانبه و چند جانبه، سري و علني، ساده يا داراي سازمان پيچيده؛ و كوتاه مدت يا درازمدت مي باشند.

 

ائتلاف


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , آموزشگاه ,
بازدید : 152
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سیاست , اقتصاد , اتحاد , ائتلاف , ائتلاف چیست , ائتلاف یعنی چه , محمد کرمی , alliance , مفاهیم سیاسی , مفاهیم سیاست , ائتلاف در انتخابات ,
بازار پول

بازار پول


بنا به تعریف، بازار پول بازاری برای دادوستد پول و دیگر داراییهای مالی جانشین نزدیک پول است که سررسید کمتر از یکسال دارند.  بعبارت صحیح تر بازار پول به عنوان بازار ابزارهای مالی کوتاه مدت با ویژگی اندک بودن ریسک عدم پرداخت، نقدشوندگی و ارزش اسمی زیاد نام برد.

 

اقتصاد


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , تجارت , آموزشگاه , تجارت ,
بازدید : 256
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : اقتصاد , پول , بازار , بورس , بازار مالی , بازار پول , بازار پول چیست , بازار پول یعنی چه , ابزارهای بازار پول , رمز موفقیت , تجارت , قوانین تجارت , اوراق تجاری , نهادهای بازار پول , گواهی سپرده , محمد کرمی , محمد کرمی کیست , گواهی سپرده چیست ,
آیا پول منشأ دولتی دارد؟

آیا پول منشأ دولتی دارد؟

 پول شاید مهم‌ترین واحد ساختمانی اقتصاد است. اما آیا پول منشأ دولتی دارد و یا از زمینه ای غیر دولتی برخاسته است؟

پول

 

 

 

 

 

 

 

پول شاید مهم‌ترین واحد ساختمانی اقتصاد است. پول به دولت‌ها کمک می‌کند که مالیات اخذ کنند و از طریق آن در کاهای عمومی سرمایه گذاری کنند. پول به تولید کننده‌ها اجازه می‌دهد که تخصص کسب کنند و نفع حاصل از تجارت را جمع آوری کنند. عده‌ای معتقدند که منشأ پول قدرت دولت‌هاست وعده ای دیگر می‌گویند، موضوعی است که به دولت‌ها ربطی ندارد و کاملاً غیر دولتی است. یعنی حتی در حالتی که دولتی موجود نباشد پا برجا خواهد ماند. چنین بحث‌هایی در طول زمان همواره وجود داشته است و اکنون جز از مهم‌ترین سوال‌های پولی جهان می‌دهد.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , بانک ,
بازدید : 274
امتیاز : نتیجه : 2 امتیاز توسط 2 نفر مجموع امتیاز : 7

تاکید اقتصاد اسلامی بر کار است،کار...

تاکید اقتصاد اسلامی بر کار است،کار...

وضعیت اقتصاد اسلامی در کشور ما چگونه است؟ راهکار ایجاد دیدگاه های اقتصاد اسلامی در کشور چیست؟با هم بخوانیم.....

اگر بخواهیم اقتصاد ایران را از زوایه ی اقتصاد اسلامی نگاهی بیندازیم شاید به جرات بتوانیم بگوییم که هنوز نظام اقتصادی هم چون نظام سیاسی، الهی نشده است. این که چرا در اوایل انقلاب فرمایشات امام خمینی و چرا هم اکنون نیز فرمایشات مقام معظم رهبری منوط به خودکفایی و استقلال اقتصادی ، مورد توجه قرار نگرفته است، امری است که در حوصله ی بحث این یادداشت نیست ولی به قطع اگر آن زمان شعار خودکفایی و استقلال اقتصادی رهبر انقلاب اسلامی جدی گرفته می شد هم اکنون می توانستیم ادعا کنیم که نظام اقتصادی ما نیز الهی شده است.

ربا-بانکداری اسلامی-اقتصاد اسلامی

 

 


ادامه مطلب
عوامل موثر بر قیمت یورو

نام کتاب : عوامل موثر بر قیمت یورو

نام نویسنده : محمد کرمی

تعداد صفحات : 6 صفحه

موضوع : اقتصاد - بازار ارز

تعداد مباحث : مباحث بصورت پراکنده میباشند

 

حجم فایل : 1.74 M.b

زبان کتاب : فارسی

تصویر : ندارد


ادامه مطلب
جستاری در باب نظریه انتخاب عمومی

مكاتب اقتصادی
جستاری در باب نظریه انتخاب عمومی

«انتخاب عمومی» را می‌توان مطالعه تصمیم‌گیری غیربازاری یا به بیان ساده، استفاده از اقتصاد در علوم سیاسی تعریف کرد.

 


ادامه مطلب
علم اقتصاد اسلامی داريم يا نداريم؟

از «علم اقتصاد اسلامي»-
نظريه‌پردازان چه مي‌گويند؟

علم اقتصاد اسلامی داريم يا نداريم؟

1. درآمد
در اين سلسله مقالات مروري مي‌كنيم بر آنچه برخي انديشمندان مسلمان حوزه اقتصاد اسلامي مشخصا درباره «علم اقتصاد اسلامي» بيان كرده‌اند.

 

اين مرور مختصر است و تنها براي كسب ديدي باز‌تر نسبت به مباحثي است كه در ميان اين انديشمندان در‌گرفته، و روشن است كه همه مطالعات صورت‌گرفته در اين حوزه را به شكلي جامع در‌بر‌نمي‌گيرد. در مقاله كنوني كه بخش نخست اين مجموعه مقالات است، نگاهي كلي بر آراي دانشمندان درباره «علم اقتصاد اسلامي» و چيستي آن مي‌اندازيم.ادامه مطلب
اقتصاد آموزش به چه سوالاتی پاسخ می‌دهد؟

اقتصاد آموزش به چه سوالاتی پاسخ می‌دهد؟

اقتصاد آموزش E(E ducation economics or the economics of education)n مطالعه موضوعات اقتصادی مرتبط با آموزش است، که شامل تقاضای آموزش، مالیه آموزش و تدارک و عرضه (provision) آموزش می‌شود.

کارهای اولیه تحقیقاتی که در مورد پیامدهای فردی رابطه بین تحصیلات و بازار کار انجام گرفت، منجر به رشد سریع رشته اقتصاد آموزش شد. یکی از کارهای مهمی‌که تصمیم گیری و عملکرد بخش آموزش و موسسات آموزشی را مورد توجه قرار داد توسط اریک هانوشِک انجام گرفت. این حوزه از تحقیق برای محققان جوان تازگی داشت. تحقیق هانوشِک بعدها منجر به چاپ کتاب راهنمای چهار جلدی اقتصاد آموزش شد.

42


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد ,
بازدید : 276
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : اقتصاد , اقتصاد آموزش , اقتصاد آموزش چیست , اقتصاد آموزش چیست؟ , اقتصاد آموزش به چه سوالاتی پاسخ می‌دهد؟ , provision , E ducation economics , the economics of education , رویکرد اقتصاد بازار آزاد , تابع تولید آموزش , محمد کرمی , بورس , اقتصاد جهانی , اقتصاد آموزشیپ , اقتصاد آموزشی ,
مفهوم اقتصاد آموزش

مفهوم اقتصاد آموزش

اقتصاد آموزش یکی از مهم ترین شاخه‏های علم اقتصاد است و تقریبا تمامی‌اصطلاحات، ضوابط و روش‌های تحقیق که در تحلیل پدیده‏های اقتصادی به کار می‏روند، به صورت مشابه در مطالعات وابسته به اقتصاد آموزش نیز مورد استفاده قرار می‏گیرند.

 


ادامه مطلب
کاهش ارزش درونی، تورم و یورو

کاهش ارزش درونی، تورم و یورو


مدت زیادی است که درباره‌ نیاز یورو به تورم بیشتر می‌نویسم. اما فکر می‌کنم بیشتر خوانندگانم نمی‌فهمند این تورم بیشتر چه تاثیری بر وضعیت کلان دارد. به همین خاطر می‌خواهم در این یادداشت توضیح بیشتری بدهم و ابهاماتی را رفع کنم ــ و یک مدل کوچک را تبیین کنم که تورم یورو و مساله‌ تصحیح و تنظیم سیاست‌های پولی را به یکدیگر ربط می‌دهد. این مدل انتزاعی است و گاه حتی به فرضیات ناواقعی می‌رسد، با این حال به نظر من این فرضیات کماکان سودمند هستند. به علاوه، این مدل طرز فکر خود مرا به خوبی روشن می‌کند.ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , بورس جهانی ,
بازدید : 232
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 9

برچسب ها : بورس , اقتصاد , اقتصاد جهانی , تورم , تورم چیست , تورم چیست؟ , یورو , تورم و یورو , اقتصاد اروپا , اروپا , تورم در اروپاچ , فرابورس , بورس اروپا ,
ريسك چيست؟

ريسك چيست؟


ريسك يكي از مفاهيم اوليه، پايه اي و بسيار مهم در مديريت مالي است كه اغلب افراد حتي دانش آموختگان مديريت مالي نيز برداشت درستي از آن ندارند. افراد در زندگي روزمره از كلمه ريسك براي بيان مفاهيم متفاوت استفاده مي‌كنند و يكي از علل برداشت نادرست از ريسك در مديريت مالي هم همين كاربرد چند منظوره اين كلمه است.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , تجارت ,
بازدید : 298
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 10

برچسب ها : ريسك چيست؟ , ریسک , اقتصاد , مفاهیم اقتصاد , مفاهیم دنیای اقتصاد , مفهایم اقتصادی , Correlation , Wealth , ثروت , Unsystematic Risk , Firm-Specific Risk , economy ,
بیکاری و بحران آن

بیکاری و بحران آن

واژه بیکاری در لغت انگلیسی، متشکّل از دو قسمت employment به‌معنای کار و اشتغال و پیشوند Un به‌عنوان منفی‌ساز است و در اصطلاح اقتصادی، به فردی گفته می‌شود، که شاغل محسوب نشده و در هفت روز قبل از مراجعه مأمور آمارگیری، دارای سه خصوصیت زیر باشد:
1.  فاقد کار؛ دارای اشتغال مزدبگیری یا خوداشتغالی نباشد؛
2.  آماده برای کار؛ برای اشتغال مزدبگیری یا خوداشتغالی، آمادگی داشته باشد؛
3.  جویای کار؛ اقدامات شخصی را به‌منظور جستجوی اشتغال مزدبگیری و یا خوداشتغالی به‌عمل آورده باشد.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد ,
بازدید : 443
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : بیکاری و بحران آن , بحران , بیکاری , نرخ بیکاری , بیکار , شغل , اشتغال , انواع بیکاری , انواع بیکار , Types of Unemployment , اقتصاد , مفاهیم اقتصاد , economy , Unemployment , Natural Rate of Unemployment , بیکاری طبیعی , بیكاری اصطكاكی , Fractional Unemployment , Unemployment Structural , Unemployment Institutional , بیكاری ساختاری , بیکاری نهادی , Classical Unemployment , بیکاری کلاسیک , Keynesian Unemployment , یکاری کینزی , Full Employment , Unemployment Seasonal , بیکاری فصلی , Disguised Unemployment , بیکاری پنهان , بیكاری ناشی از دوره‌های تجاری , Unemployment Cyclical , نرخ بیکاری چیست؟ , نرخ بیکاری چیست , معادلات بیکاری , محاسبات بیکاری , آمار بیکاری , بیمه بیکاری , بیمه بیکاری چیست , بیمه بیکاری چیست؟ , Frictional Unemployment , بیکاری انتظاری , Waite Unemployment , Okun’s Law , منحنی فیلیپس , منحنی فیلیپس چیست , Phillips Curve , تورّم , تورم , تورم چیست , تعریف تورم , تورّم مورد انتظار , بیکاری محقّق شده , بیکاری طبیعی چیست , تعریف بیکاری طبیعی , شوک عرضه چیست , شوک عرضه چیست؟ ,
واکنش آتی به دلار ادامه دارد

واکنش آتی به دلار ادامه دارد
مبادلات صبح بازار آتی بورس کالای ایران با نوسان دنبال شد. این در حالی بود که ظهر به تاثیر از صحبت‌های رییس بانک مرکزی پیرامون وضعیت بازار ارز و سکه و تاکید بر هوشیاری سرمایه‌گذاران بازار طلا از شدت افزایش قیمت‌ها کاسته شد اما در ادامه روند بازار دوباره افزايشي شد.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , بورس ارز , مفاهيم دنياي اقتصاد , بورس كالا , اخبار دنياي اقتصاد , طلا و سكه ,
بازدید : 168
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 4

برچسب ها : اقتصاد , بورس , بورس ارز , بازار های سرمایه , سکه , بازار سکه , بازار آتی , بورس کالای ایران , بورس کالا , آمار مبادلات سکه , آمار مبادلات سکه بازار آتی , آمار مبادلات سکه بازار آتی ایران , www.mek.rozblog.com , www.mek.rzb.ir ,
نمودار تغييرات شاخص بورس

نمودار تغييرات شاخص بورس

4ص


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , بورس اوراق بهادار , مفاهيم دنياي اقتصاد , بورس كالا , اخبار دنياي اقتصاد ,
بازدید : 300
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : بورس , اقتصاد , شاخص , شاخص بورس , نمودار شاخص بورس , نمودار تغييرات شاخص بورس , تغييرات شاخص بورس , بورس کالا , بورس اوراق بهادار , بورس ارز , اوراق مشارکت , فرابورس , www.mek.rozblog.com , www.mek.rzb.ir ,
پردازش ابری از «چرا» به «چگونه»

نکات مدیریتی
پردازش ابری از «چرا» به «چگونه»

برای ارائه‌دهندگان و کاربران سازمانی، بحث ابر دیگر صحبت در خصوص «چه چیز»، «چرا» و «چه هنگام» نیست. در حال حاضر بحث ابر بحث در خصوص «چگونه» است.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد ,
بازدید : 235
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : پردازش ابری از «چرا» به «چگونه» , پردازش ابری , اقصاد , تحلیل , تحلیل اقتصاد , پردازش در دنیای اقتصاد , www.mek.rozblog.com ,
بازاریابی یا اقتصاد ، ژیمناستیک یا بندبازی؟

بازاریابی یا اقتصاد: ژیمناستیک یا بندبازی؟

اقدام متهورانه نیک والندا برای عبور از روی آبشار نیاگارا با بندبازی، فضایی به وجود آورد که همه مردم آمریکا در مورد آن صحبت می‌کردند.

از طرف دیگر، مسابقات انتخابی ژیمناستیک آمریکا برای المپیک در حال برگزاری است و تقریبا هیچ کس در مورد آن صحبت نمی‌کند. چنین تفاوتی در علاقه و توجه عمومی، می‌تواند ذهن را به سمت تفاوت بین حوزه‌های اقتصاد و بازاریابی ببرد. در این صورت، می‌توان اقتصاد را به بندبازی و بازاریابی را به ژیمناستیک تشبیه کرد.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 190
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : بازاریابی , اقتصاد , بازاریابی یا اقتصاد , مفاهیم اقتصاد , مفاهیم دنیای اقتصاد , بازاریابی چیست؟ , www.mek.rozblog.com ,
اختلاس چیست؟

اختلاس چیست؟
                 
وجه تمایز اختلاس با تصرف غیرقانونی عنصر معنوی آنها است که در اختلاس برداشت به قصد تملک وجود دارد اما در تصرف غیرقانونی قصد تملک وجود ندارد.
به گزارش جهان به نقل از فارس، علیرضا دیهیم، مشاور قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور ضمن یادداشتی در نشریه این سازمان، به بیان تعاریف و تشریح تمایزات حقوقی و قانونی انواع اختلاس و سوءاستفاده از منابع عمومی یا خصوصی پرداخته است. متن این یادداشت را به اتفاق مرور کنیم.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد ,
بازدید : 680
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : اقتصاد , مفاهیم دنیای اقتصاد , جهان اقتصاد , اصطلاحات جهان اقتصاد , اختلاس , تعریف اختلاس , اختلاس چیست؟ , معنی اختلاس , اختلاس یعنی چه؟ ,
تجارت ایران و ترکیه با ارزهای ملی

تجارت ایران و ترکیه با ارزهای ملی

گروه بازرگانی - وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد: این کشور در حال طراحی یک ساختار مبادله مالی با ایران است که نقش دلار را در مبادلات دو کشور، کم و مبادله کالا با پول‌های ملی دو کشور را افزایش می‌دهد.به گزارش «فارس»، «تانر ییلدیز»، وزیر انرژی ترکیه گفت: این کشور در حال طراحی یک ساختار تبادل پول با ایران است که استفاده از دلار آمریکا را کاهش خواهد داد و تجارت میان دو کشور را با ارزهای ملی آنها توسعه خواهد داد.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , mek در سر تیتر روزنامه ها , اخبار سیاسی ,
بازدید : 194
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : تجارت ایران و ترکیه با ارزهای ملی , تجارت , ارز , اقتصاد , اخبار اقتصادی , اخبار , ایران و ترکیه , تجارت ایران و ترکیه , ارزهای ملی , ارز ملی , ارز ملی یعنی چه؟ ,
ثروت میلیاردرهای جهان 3 میلیارد دلار افزایش یافت

ثروت میلیاردرهای جهان 3 میلیارد دلار افزایش یافت

گروه بین‌الملل- میزان ثروت و دارایی میلیاردرهای بزرگ جهان طی هفته گذشته با رشد 3 میلیارد دلاری روبه‌رو شد.به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ‌، استفان پرسون ثروتمند بزرگ سوئدی نیز طی هفته گذشته به سومین ثروتمند بزرگ اروپا تبدیل شده است‌. میزان ثروت و دارایی وی در این مدت با رشد 9/1 میلیارد دلاری روبه‌رو شده است.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , مفاهيم دنياي اقتصاد , اخبار دنياي اقتصاد , تاریخ اقتصاد ,
بازدید : 224
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : ثروت میلیاردرهای جهان 3 میلیارد دلار افزایش یافت , ثروت , ثروتمندان , اقتصاد , پول , پولدار ها , ثروت میلیاردرهای جهان , میلیاردرهای جهان , 3 میلیارد دلار , میلیارد دلار , رشد ثروت ,
معقول‌ترین تصمیم‌گیری‌ در کمترین زمان

 

معقول‌ترین تصمیم‌گیری‌ در کمترین زمان

امروزه مدیریت به معنای تصمیم‌گیری است. وقتی وارد جهان کسب‌و‌کار می‌شوید، خواه ناخواه با مساله تصمیم‌گیری دقیق و مناسب نیز رودررو خواهید شد. جهان کنونی اقتصاد مدیرانی را می‌طلبد که به سرعت دست به تصمیم‌گیری‌های دقیق بزنند. هر مدیری همواره با تصمیم‌گیری‌های مهمی مواجه می‌شود که بر آینده شرکت‌اش اثر مستقیم دارند. اما تصمیم‌گیری نیز استرس‌زا و نگران‌کننده است. مدیران همواره با استرس مسائل مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند.


ادامه مطلب
درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , آموزشگاه , مدیریت زمان ,
بازدید : 314
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 4

برچسب ها : معقول‌ترین تصمیم‌گیری‌ در کمترین زمان , زمان , مدیریت , مدیریت زمان , تصمیم گیری , قدرت تصمیم گیری , سرعت عمل , سرعت عمل در مدیریت , تصمیم گیری ها , مدیر , معقول ترین تصمیم گیری ها , کمترین زمان , زمان کم ,
صفحات وبلاگ
تعداد صفحات : 2

قالب وبلاگ