close
تبلیغات در اینترنت
مدیریت جیب
 بنام خالق هستی بخش مدیریت جیب  یکی از چیزهایی که شما در زندگی تان به آن خیلی فکر می کنید و جزو یکی از مهم ترین آرزوهای زندگی تان است پول دار شدن است! و این که بتوانید پول پارو کنید را همیشه در رویاهای خود دارید، به همین خاطر ممکن است سبک زندگی تان با این هدف کلی تغییر کند و رفتارها و نوع زندگی تان متفاوت تر از دیگران باشد! برای همین خیلی کارها انجام می دهید که بقیه انجام نمی دهند و یا شاید هم خیلی کارها را انجام دهید که اتفاقا بقیه انجام می دهند! به هر حال توی جزرو مد این هفته قرار نیست…
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
منبع الهام بخش براي فيلمنامه نويسان سرگردان 2 1334 firisheh91
مکان های گردشگری ترکیه و ارمنستان 1 955 firisheh91
ضعف شخصیت پردازی در سینمای ایران 0 937 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ 2 1136 manager
چطور داستان خود را با سه سوال درباره شخصيت اصلي، بهتر نماييم؟ 0 886 manager
چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ (قسمت دوم) 0 1162 lida
چگونه موضوع فیلم کوتاه را انتخاب کنیم؟؟؟ 3 1000 lida
be khone bahaleeeeeeeeeeeeeeeee 1 668 nui_43
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 1 441 nui_43
نرم‌افزارهای تدوین فیلم 4 905 alirezatorkaman
کتاب های کاردانی به کارشناسی معماری 0 472 tmoeini
رنگ زبان نشان دهنده چیست؟ 1 569 tmoeini
نویسندگی چیست؟ نویسنده کیست؟ 1 675 nui_43
تئاتر چیست؟ (قسمت دوم) 9 2206 manager
راهکارهای خروج از التهاب بازار ارز 0 366 alirezatorkaman
راهکارهای خروج از عدم تعادل بازار ارز 0 356 alirezatorkaman
ترفندهای دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن اتاق نشیمن 0 511 alirezatorkaman
ترفند مجسمه سازیییییییییییییییییییییییییییییییی 0 495 alirezatorkaman
بنر سایت 1 380 lida
مقدمه ای بر هنر نویسندگی 2 642 lady_taraneh

مدیریت جیب

 بنام خالق هستی بخش

مدیریت جیب

 یکی از چیزهایی که شما در زندگی تان به آن خیلی فکر می کنید و جزو یکی از مهم ترین آرزوهای زندگی تان است پول دار شدن است! و این که بتوانید پول پارو کنید را همیشه در رویاهای خود دارید، به همین خاطر ممکن است سبک زندگی تان با این هدف کلی تغییر کند و رفتارها و نوع زندگی تان متفاوت تر از دیگران باشد! برای همین خیلی کارها انجام می دهید که بقیه انجام نمی دهند و یا شاید هم خیلی کارها را انجام دهید که اتفاقا بقیه انجام می دهند! به هر حال توی جزرو مد این هفته قرار نیست راه های پول دار شدن را بیان کنیم. بلکه می خواهیم مهارت مدیریت پول را آموزش دهیم که واقعی تر است و کمتر با تخیلات شما سر و کار دارد و البته که یکی از مهم ترین راه های پول دار شدن همین مدیریت هزینه ها و درآمدهاست.

اسکناس

 

یکی زمان و یکی پول از آن مواردی است که هر انسان عاقلی می تواند در زندگی اش آن را مدیریت کند، بنابراین باید مدیریت کردن آن را بلد باشد. پول از آن منابعی است که راستش را بخواهید بسیار محدود است طوری که به سختی و به زحمت یافت می شود و آدم های کمی هستند که بتوانند منابع مالی خودشان را افزایش دهند، به همین دلیل همه ما تلاش می کنیم تا این منابع را بهبود ببخشیم و محدودیت های خود را کاهش دهیم! در مدیریت مالی باید دو نکته مهم را هیچ وقت فراموش نکنیم یکی حفظ منابع مالی و یکی دیگر بهبود منابع مالی.

یعنی اول سعی کنید همین منابع مالی که دارید را نگهداری کنید اگر می روید سرکار، خودتان را به تنبلی نزنید یا سعی کنید گند نزنید که بیرون تان بکنند و بعد سعی کنید آن را بهبود ببخشید یعنی با تلاش بیشتر و به کار بردن خلاقیت و نشان دادن توانایی های خود میزان درآمد خود را افزایش دهید. یعنی طوری برنامه ریزی کنید که از همان منبع، درآمد بیشتری به دست بیاورید. آدم های پول دار یک شبه پول دار نشده اند، البته به جز آن هایی که پدرشان کارخانه دار است! چون بیشتر آن ها به همان راحتی که پول به دست می آورند از دست هم می دهند. اگر شما قرار است درآمد بیشتری به دست بیاورید سعی نکنید از هر راهی و به هر طریقی درآمدتان را زیاد کنید که مطمئن باشید آخرش به جای خوبی نمی رسید. درآمد حلال و به دست آوردن روزی حلال یکی از مهم ترین چیزهایی است که به میزان درآمد شما برکت می دهد، خدا خودش وعده داده است آدم هایی که برای روزی حلال تلاش می کنند به مال شان برکت می دهد و آن ها را بی نیاز می کند.

 

 

چند گام تا مدیریت مالی:

این گام ها را تا آخر خط بردارید، تا حداقل اگر پول دار نمی شوید، بدبخت و پشیمان نشوید، چون خیلی ها درآمد زیادی دارند اما به اندازه همان آدم هایی که درآمد کم دارند هزینه می کنند و به اندازه آن ها همیشه از بی پولی می نالند، چون یاد ندارند چگونه با پول هایشان برخورد کنند.

۱) گام اول : شناخت میزان درآمد خود

اول از همه منابع درآمدی خود را شناسایی کنید و آن ها را به صورت یک لیست در بیاورید و بعد رقم هر کدام از آن ها را بنویسید این کار را برای یک سال یا یک ماه زندگی خودتان انجام دهید تا بدانید چه قدر پول در یک سال وارد جیب مبارک می شود!

۲) گام دوم : برآورد هزینه

هزینه های خود را مشخص کنید یعنی ببینید پول های خود را صرف چه چیزهایی می کنید هزینه رفت و آمد، هزینه پوشاک، هزینه تحصیل و هزینه های... همه هزینه ها را با هم جمع کنید تا میزان هزینه های ماهانه و بعد هزینه های یک سال خود را به دست بیاورید به این کار می گویند برآورد هزینه.

۳) گام سوم : هزینه ها را اولویت بندی کنید

اگر قرار باشد مدیریت مالی داشته باشید، باید بتوانید هزینه های خود را مدیریت کنید، پس اول هزینه ها را اولویت بندی کنید برای این که بدانید هزینه تحصیل تان مهم تر است یا هزینه گشت زدن توی کافی شاپ های مختلف، هزینه ها را بر مبنای نیازهای اصلی خود اولویت بندی کنید، یعنی ببنید الان شما نیاز دارید پول دانشگاه تان را واریز کنید تا اخراج نشوید یا با دوستان تان بروید سفر؟! سعی کنید بین آن چیزی که دل تان می خواهد با چیزی که واقعا نیاز دارید تفاوتی قائل شوید، چون ما گاهی وقت ها این ها را با هم اشتباه می گیریم. وقتی نیازهای واقعی خود را درآوردید می توانید لیست هزینه های تان را بنویسید آن وقت می بینید که چه قدر می شود صرفه جویی کرد.

۴) گام چهارم : تکلیف تان را با پول مشخص کنید

نوع نگاه تان را نسبت به زمان و پول تعیین کنید. یعنی حاضرید برای هزینه کردن بیشتر، وقت بیشتری بگذارید یا... چون هر چه قدر چیزهایی بخرید که نیاز واقعی شما نیستند به همان اندازه باید زمان برای کار کردن و به دست آوردن پول بگذارید و این باعث می شود شما بیشترین وقت خود را صرف جبران هزینه های غیر ضروری کنید. اما در عوض اگر از خریدهای غیر ضروری خودتان کم کنید علاوه بر صرفه جویی، کلی زمان دارید برای مسائل مهم زندگی و البته رشد و پیشرفت شخصی تان. این ها همه اش به سلامت و آرامش روانی شما کمک می کند.

۵) گام پنجم : برنامه ریزی کنید

کمی خودتان را کنترل کنید و هر چیزی را نخرید و برای هر چیزی هزینه نکنید سعی کنید برای خرید لباس، غذا و حتی مسافرت رفتن طوری برنامه ریزی کنید که حداکثر استفاده را از زمان ببرید، چون همین زمان کلی هزینه روی دست تان می گذارد از خوشگذرانی های زیادی، زودگذر و بی خودی هم بگذرید که کلی هزینه آور هستند، می توانید بعضی از تفریحات خود را با تغییر شرایط هم بهبود ببخشید هم در هزینه ها صرفه جویی کنید.

۶) گام ششم

دست و دلباز نباشید!

قرار نیست خسیس باشید اما دست و دل باز هم نباشید، که فرت فرت پول های تان را در راه دیگران خرج کنید! مثلا اگر قرار است هدیه ای برای دوست تان بخرید اول از همه زمان خرید را تعیین کنید یعنی نگذارید خرید یک هدیه، زمان شما را به هدر بدهد بعد از تعیین زمان چیزی بخرید که ارزش کار شما را نشان دهید نه آن که فقط هزینه زیادی داشته باشد. چون راستش را بخواهید همیشه خرید اشیا و وسایل گران قیمت تنها راه قدردانی و یا محبت نیست.

۷) گام هفتم: پس انداز کنید

فرقی نمی کند شما ۱۰۰هزار تومان یا یک میلیون تومان ماهانه درآمد داشته باشید هر چه قدر باشد باز هم می توانید صرفه جویی و پس انداز کنید. پس تلاش کنید به صورت هفتگی یا ماهانه مقداری از درآمد خود را پس انداز کنید، حتی اگر خیلی کم باشد اما این کار را بکنید به طوری که هرگز به آن دست نبرید و فکر کنید پس انداز یکی از هزینه های ماهانه شماست. یعنی توی لیست هزینه های خود قرار دهید.

۸) گام هشتم : پول را جایگزین نکنید

پول می تواند در دو مورد به شما کمک کند، یکی می توانید با آن چیزهای مختلف بخرید و دیگری جنبه نمادین آن است. درست است که پول منبع خیلی از چیزها برای شما است، اما اتفاقا خیلی از چیزهای دیگر را هم با پول به دست نمی آورید یعنی مراقب باشید که پول را جایگزین نیازهای عاطفی خود نکنید. و آن را به مهم ترین و بزرگ ترین نیاز خود تبدیل نکنید که خیلی وقت ها پول خوشبختی و خوشحال کننده نیست.

 

درباره : اقتصاد , رموز موفقيت , مفاهيم دنياي اقتصاد , آموزشگاه , مدیریت , تجارت ,
بازدید : 282
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : اقتصاد , موفقیت , مدیریت , مدیریت جیب , مدیریت جیب چیست , مدیریت جیب یعنی چه , انواع مدیریت , آموزش مدیریت , پس انداز , محمد کرمی , محمد کرمی کیست , Economy , Capital , Pocket , Money , آموزش های اقتصادی ,
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط samaneh در تاریخ 1392/5/4 و 13:03 دقیقه ارسال شده است

tozihe Bishtar aghaiiiiii
شکلک
پاسخ : hatman khanumiiiiiiiiiiiiiiii


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


قالب وبلاگ